Irena Milkevičiūtė

Irena Milkevičiūtė

Šį pavasarį operos solistė, Nacionalinės premijos laureatė Irena MILKEVIČIŪTĖ švenčia savo jubiliejų. Ta proga rengiama net keletas koncertų Lietuvos didžiosiose scenose palydint orkestrui. Tačiau dainininkė mielai dainuoja ir kamerinėse erdvėse. Savo talentu I.Milkevičiūtė sušildė ir  MUZIKOS GALERIJOS atidarymą 2016 m. rugsėjo mėnesį. Į šią sostinės salę (Gedimino pr. 37) ji ir vėl sugrįžta minėdama iškilią sukaktį – Gegužės 4 dieną (ketvirtadienį) 18 val. surengs savo kūrybos vakarą.

I. Milkevičiūtė per savo karjerą yra sudainavusi visus svarbiausius lyrinio ir dramatinio soprano operų vaidmenis. Dainininkė metus laiko stažavosi garsiajame Milano „La Scala“ operos teatre, vėliau – Niujorko „Metropolitan“ operoje, dirbo Maskvos didžiajame, Sankt Peterburgo Marijos ir kituose žymiuose pasaulio operos teatruose. Jau daugelį metų profesiniu meistriškumu ji dalinasi su jaunosios kartos operos solistais – dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiame koncerte I.Milkevičiūtė pristatys ir  kelias ryškiausias savo solinio dainavimo klasės paskutiniųjų kursų studentes – joms priklauso ateities scena. Tai mecosopranas Anastasija Lebedyantseva bei trys sopranai – Emilija Sinagėjavaitė, Gabrielė Pintukaitė ir Eglė Stundžiaitė. Akompanuos pianistė Raminta Gocentienė, smuiku grieš tarptautinių konkursų laureatas Benas Gocentas.
„I. Milkevičiūtės karjera – tai ištisi dešimtmečiai neilgos Lietuvos operos istorijos. Jos didžiulį, bet lengvai valdomą, sodraus ir šilto tembro, subtilių niuansų ir ryžtingos jėgos balsą nuoširdžiai pamilo publika. Jos įkūnyta Norma, Čio Čio San, Violeta užkrėtė operos menu kelias kartas. Daugeliui operos mėgėjų ji išlieka mylimiausia dainininke. Ji – viena paskutinių operos romantikų, kurie savo profesiją laiko kilnia pareiga padėti žmogui išgyventi, reikalaujančia atsidavimo, neretai ir svarbių dalykų aukojimo. Todėl Irenos Milkevičiūtės – moters ir artistės – žavesys neblėsta“, – rašė muzikologė Jūratė Katinaitė.

DAUGIAU