„Ironiškas porcelianinis sudie!“

„Ironiškas porcelianinis sudie!“

Keramikos muziejuje, Rotušės a. 15, Kaune

Paroda „Ironiškas porcelianinis sudie!”  

Nuo 1978 m. Kauno rotušės rūsyje gyvuojančio Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinio Keramikos muziejaus veikla nutrūksta 2016 metų kovo mėnesį. Prieš išnykdamas iš miesto žemėlapio muziejus dar spės pakviesti savo lankytojus susitikti dar ne vieną kartą.

Pirmosios atsisveikinimo parodos idėja kilo spontaniškai, neplanuotai, kaip mėginimas suspėti parodyti muziejaus keramikos rinkinių įvairiapusiškumą ir svarumą.

Tauriai baltas, kone perregimas, lengvas ir trapus porcelianas tiesiog prašėsi iškeliamas ekspozicijos švieson. Juolab kad lietuviška kaulinio porceliano kolekcija išskirtinė ir neapibrėžiama vien estetinėmis kategorijomis. Ji spinduliuoja humoru, sarkazmu ir ironija.

Parodoje eksponuojami meistriški prabangios medžiagos ir sudėtingos technologijos kūriniai yra praradę taikomąją funkciją. Šmaikštūs puodeliai, groteskiški žaislai taikliomis ironijos kulkomis nusitaiko tiesiai į tarp mūsų klestintį gyvenimo absurdą.

Parodos branduolį sudaro 1991-2006 Kaune vykusių Tarptautinių kaulinio porceliano simpoziumų „Idėja” metu sukurti lietuvių autorių darbai. Visi jie seniai matyti, o jų pasakojamos istorijos apima ištisą lietuviško porceliano trisdešimtmetį. Per tiek laiko kaulinio porceliano tradicija tapo išskirtine Kauno savastimi ir, jei miestai turėtų stuburą, kaunietiškasis būtų nulietas iš porceliano.

„Ironišku porcelianiniu sudie” kauniečiai kviečiami įvertinti miesto kultūros politikos trapumą ir nepalaužiamą meno gyvastingumą.

  

Paroda veiks: 2015 11 13-2016 01 10

DAUGIAU