Iš miglos išniro angelas

Iš miglos išniro angelas

Piotro Gladilino komedija „Iš miglos išniro angelas” originalo kalba pavadinta rusiškos vaikų skaičiuotės vardu – „ Vyšel angel iz tumana”. Ne šiaip: nors visi personažai čia suaugę ir solidūs žmonės, jų vaikiškumas tiesiog trykšte trykšta. Vaikiški ginčai, vaikiški pykčiai, nuvedantys į visai nevaikiškus konfliktus – kuriuos spręsti imasi pati vyriausioji, mama. Ne veltui japonai sako, jog nėra pasaulyje gudresnio sutvėrimo už seną moteriškę… Jekaterina Kondratjevna, neapsikęsdama sūnų (jaunylis – pasipūtęs oligarchas, vyresnėlis – ne mažiau ambicingas mokslininkas) rietenų, sugalvoja būdą, kaip šiuos brandaus amžiaus sulaukusius vaikiščius atvesti į protą ir išmokyti vienas kitą mylėti to nesidrovint.
Vienas spalvingiausių pjesės herojų – angelas. Sprendžiant pagal vardą, gal net patsai arkangelas Gabrielius. Tiesą sakant, Gabrielius įtartinai nuodėmingas ir apšiuręs angelas, kalbantis keistu Jerofejevo prozos personažų šnektos ir Senojo testamento citatų mišiniu. Tačiau Gladilinas tuo ir įdomus, jog sugeba paversti bet kokią tikrovę fantazija, o bet kokią, net ir pačią neįtikinamiausią fantaziją – tikrove…

Režisierius – Ramutis Rimeikis
Dailininkė – Monika Vėbraitė
Kompozitorius – Gintaras Kizevičius

Vaidina: Valentina Leonavičiūtė, Regina Arbačiauskaitė, Rimantas Pelakauskas, Kęstutis Macijauskas, Jolanta Puodėnaitė, Irena Simonaitytė, Monika Vaičiulytė, Edvardas Brazys, Vaidas Jočys, Renata Idzelytė, Simona Šakinytė, Nijolė Sabulytė, Rytis Gustaitis.

DAUGIAU