J. Grundos personalinė skulptūrų paroda

J. Grundos personalinė skulptūrų paroda

2014 m. kovo mėn. 06 d. (ketvirtadienį) 17 30 val. “Klaipėdos galerijoje”
Bažnyčių g. 4/Daržų g. 10 atidaroma
Jono Grundos (Ignalina)
personalinė skulptūrų paroda
“Mama neišeik į darbą”

Žinomo Ignalinos miesto skulptoriaus, paroda skirta Tarptautinei moters dienai – dovana Klaipėdos miestiečiams.
Jonas Grunda – ignalinietis menininkas – skulptorius, tapytojas, dėl savo pašaukimo drįsęs nemažai pakovoti. Arba kitaip – išdrįsęs atrasti save kuriantį. Jo saviraiškos įvairovę liudija nemažai darbų. Išpuošęs Ignalinos miestą ir jo apylinkes ne viena skulptūra ar kitokiais meno kūriniais: fontanas, skirtas Ignalinos 145 metų jubiliejui, skulptūra „Ramybė” šalia miesto kultūros namų, miesto ženklai – pavadinimai pakelėse atvykstant nuo Dūkšto ir nuo Palūšės, taip pat naujausias trijų menininkų projektas – medžio skulptūrų ansamblis bibliniais motyvais Antalksnės kaime ir kt. Jo pagaminti mediniai baldai, medžio paveikslai, suvenyrai puošia ne tik kraštiečių, bet ir įvairių Aukštaitijos ir kitų Lietuvos miestų erdves.
Gyvename skubos ir savirealizacijos pasaulyje, kuriame bėgama nuo tikrovės, todėl vienas iš sunkiausiai pasiekiamų dalykų, harmonija su gamta ir aplinka. Moters – motinos misija tęsti gyvybę žemėje, ją puoselėti ir branginti. Kaip Žemė Motina kiekvieną pavasarį pražysta nauja gyvybe, išaugina derlių, taip ir Moteris, gyvybės nešėja, atlieka šią kilnią misiją, nešiodama Motinos vardą.
Parodos pavadinimu „Mama neišeik į darbą” Jonas bando atsakyti į klausimą kur mes skubame?
„Gamta nėra skirta visų pirma atlikti kokias nors funkcijas, gamta pirmiausia yra graži. Grožis maitina. Mūsų sielos nepaprastai geidžia tokio maisto. Moters kūnas yra viena gražiausių Dievo kūrinių. Kaip sakė Viljamas Breikas „ Per daug amžinybės vyro akiai”. Jis maitina, teikia gyvybę.
Mes auginame sūnelį Nikodemą, jam greitai bus ketveri metukai. Labai anksti jis pradėjo kalbėti ir kalbėti labai daug. Įdomiausia tai, kad jo ištarti žodžiai – „mama neik į darbą” giliai palietė mano širdį, jis juos labai dažnai sakydavo, kai mama ruošdavosi eiti į darbą. Tai ir paskatino sukurti šitą kūrinį ir toliau plėsti mintis, mąstyti apie tai, kokia yra brangi mama vaikui, brangaus buvimo kartu niekas negali pakeisti, nėra alternatyvos”
Jono Grundos kūryboje vystomos temos ir jo kūriniai įtraukia žiūrovą į tam tikrą žaidybinę erdvę. Pagrindinė medžiaga skulptoriaus kūryboje – medis. Formos trapios, tarsi praradusios savo tvirtumą, žaismingos ir malonios akiai . Tiek kūrinių atlikimo technika, tiek pasirinktomis idėjomis Jono darbai modernūs, šiuolaikiški.
„Žmogų apskritai traukia grožis, – teigia Jonas Grunda – Galbūt menininkas mato daugiau, bet aš visada galvoju apie paprastą žmogų. Norisi sugebėti jam suprantama kalba perteikti tai, ką aš turėjau omenyje. Kokia mintis bekiltų, – jei tai susiję su kultūra, – norisi rasti teisingą sprendimą, kaip ją sutaikyti su ta bendra tiesa, su gyvenimu”.

Jonas Grunda: Gimė 1961 m. Ignalinoje. Čia ir gyvena. Yra galerijos “Skaptukas” įkūrėjas.
Parodos surengtos: Maskvoje, Vilniuje, Radviliškyje, Kėdainiuose, Rokiškyje, Utenoje, Palangoje, Molėtuose.
Jono darbų yra įsigiję prancūzai, norvegai, danai, švedai, vokiečiai, slovakai, amerikiečiai.

Paroda vyks iki 2014 m. balandžio mėn. 3 d.

DAUGIAU