free J. Sučylaitės poezijos knygos „Laumės vaikas“ pristatymas

J. Sučylaitės poezijos knygos „Laumės vaikas“ pristatymas

Sausio 25 d. 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks Lietuvos rašytojų sąjungos narės, Lietuvos biblioterapijos asociacijos prezidentės Jūratės Sučylaitės poezijos knygos „Laumės vaikas“pristatymas ir susitikimas su autore. Renginio metu muzikos kūrinius smuiku atliks Nina Dzimidienė.

J. Sučylaitės poezija įkvepia gyventi netgi tada, kai tavo pečiai sulaužyti, kai nebeturi žodžių, kai iškvepi vien tik tylą, nes tu dar gali būti palaimintas – pajausti jaukų ir šiltą dangaus prisilietimą. Galia gyventi atrandama, kai tamsiąją valandą neužsimerki, nepasineri į iliuzijų pasaulį, o ieškai saulės savyje ir įkvepi ją tekėti į gniuždančią tamsą.

„Gražūs, jautrūs eilėraščiai, lyg gyvas žmogaus prisilietimas!“ – apie poetės kūrybą sako literatūrologas Regimantas Tamošaitis.

Literatūrologė Rasa Derenčienė dalijasi „Laumės vaiko“ skaitymo sukeltais jausmais: „Tas jausmas, kai skaitai ir, regis, viskas tau parašyta: viskas taip sminga širdin. Ir taip gera…“

Bibliotekininkė Regina Vaišvilienė pastebi, kad J. Sučylaitės eiles gera skaityti garsiai ir prisipažįsta: „Pirmą kartą supratau, kad kai kurios eilės garsiai skaitomos įgauna didesnę prasmę“.

Sigita Bartkutė kultūros ir meno žurnale „Durys“ (2018 m. Nr. 8) „Laumės vaiką“ pavadino „ne visai įprasta lietuviškai romantizuotos išpažintinės lyrikos knyga“. Romantizmą, poetizuojantį žmogaus nenugalimumą, mėgsta poezijos terapeutai, nes romantizmas turi galios įkvėpti gyventi. Toliau, toje pačioje recenzijoje „Poetinis kelias įsikūnijant į žodį GYVENTI” S. Bartkutė rašo: „Tai ir profesionalios psichiatrės/psichoterapeutės itin intelektualiai, kryptingai, poetinės savistabos būdu skrodžiamas dvasinių traumų pažeisto žmogaus gyvenimas nuo pat vaikystės iki dėsningai artėjančios jo pabaigos. Tai tarsi ir mums, skaitytojams, perteikiant žinią, kokiais būdais sužeistos sielos žmogui ne vien fiziškai išlikti, bet ir dvasiškai neprarasti savęs – būti savo paties ramsčiu“.Knyga yra konkurso „Klaipėdos knyga 2018“ nominantė. Balsuoti galite adresu: https://www.biblioteka.lt/lt/renginiai/104/j-sucylaites-poezijos-knygos-laumes-vaikas-pristatymas

DAUGIAU