Japoniškų filmų festivalis

Japoniškų filmų festivalis

M.Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune

Kovo 3 – 4 dienomis Japonijos ambasada kviečia į japoniškų filmų festivalį.

2011-aisiais metais minime diplomatinių ryšių tarp Lietuvos ir Japonijos 20-ies metų jubiliejų. Šia proga visus metus Lietuvoje organizuojami įvairūs renginiai. Vienas jų – tai Kaune vyksiantis japoniškų filmų festivalis, į kurio atidarymą atvyks Japonijos ambasados sekretorė Tomoko Ogawa.

Japoniškų filmų festivalio programa:

Kovo 3 d.

17:00 – „The Love Suicides at Sonezaki“ („Įsimylėjėliai savižudžiai Sonezakyje“). Iš tikrųjų, tai yra bunraku (tradicinis japonų lėlių teatras) spektaklis, su tradicine muzika bei dainavimu. Lėlės yra labai išraiškingos kaip ir visas bunraku menas. Siužetas: jaunas vyras įsimyli geišą, tačiau japonų visuomenė, taisyklės, dviejų įsimylėjėlių skirtinga padėtis – visa tai sudaro kliūtis jųdviejų santuokai. Tad jie pasirenka pabėgti ir kartu nusižudyti. Tai labai graži, ekspresyvi, romantiška istorija.

19:00 – „Sumo Do, Sumo Don‘t“ („Sumo, sumo“). Tai istorija apie universiteto sumo klubą Japonijoje. Šiandieninėje Japonijoje jaunesnioji karta labiau domisi vakarietišku sportu (beisbolu ir krepšiniu). Buvęs universiteto sumo čempionas, profesorius Amajama (Amayama) šantažuodamas privečia studentą Šiuhei (Shuhei) prisijungti prie išnykusios universiteto komandos, arba jis nebaigsiąs universiteto. Kartu su profesionaliu imtynininku – nepopuliariu ir apkūniu vaikinu, ir baltaodžiu užsieniečiu komanda pradeda treniruotis ir ruoštis varžyboms, nors iš tikrųjų sumo nei vienam iš jų nerūpi. Tačiau palaipsniui jie pamilsta ir pradeda gerbti šią tradicinę sporto šaką.

Kovo 4 d.

17:00 – „Barefoot Gen“ („Basakojis Gen“ animacija). Tai istorija apie atominės bombos padarinius berniuko Gen ir visos japonų tautos gyvenime. Tuo metu, kai Japonija artėja prie Antrojo Pasaulinio karo pabaigos, Gen su šeima gyvena Hirošimoje. Berniuko tėvas pradeda abejoti pergale kare, taip užsitraukdamas miesto pareigūnų rūstybę ir savo kaimynų diskriminaciją. Atstumta vietinių pirklių ir prekybininkų, Gen ir jo šeima patiria maisto nepriteklių. Tačiau netrukus šios problemos nublanksta, kai amerikiečių kariuomenė pradeda paskutinę ataką prieš Japoniją, panaudodami savo baisųjį naują ginklą…

19:00 – „Waterboys“ („Vandens berniukai“). Suzuki buvo vienintelis Tadano berniukų mokyklos plaukimo komandos narys. Viskas pasikeičia, kai į mokyklą atvyskta nauja plaukimo trenerė, kuri, pasirodo, yra labai gundanti. Tačiau netrukus paaiškėja, kad ji moko sinchroninio plaukimo, kuris Japonijoje yra laikomas be galo nevyrišku užsiėmimu. Tik penki moksleiviai vis tik nusprendė likti sinchroninio plaukimo komandoje dėl asmeninių priežasčių, kurias sužinosite filmo metu. Filmų peržiūros nemokamos.

DAUGIAU