Japonų kultūros festivalis „nowJapan“

Japonų kultūros festivalis „nowJapan“

Šių metų rugsėjo 10-15 d. į Vilnių jau penktą kartą grįžta didžiausias Baltijos šalyse tradicinės ir šiuolaikinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“. Festivalis kviečia atrasti eksperimentę ir klasikinę Japonijos muziką, dalyvauti japonų menininkų parodose, paskaitose, netradiciniame „Pecha Kucha“ renginyje, kūrybinėse dirbtuvėse. Festivalį užbaigs įspūdinga persirengėlių konkurso „Cosplay“ dalyvių eisena Vilniaus senamiesčiu.

Festivalio atidarymo koncertas įvyks š.m. rugsėjo 10 d., antradienį, šv. Kotrynos bažnyčioje. Jo metu bus galima pasinerti į Japonijos egzotika alsuojantį džiazą, atliekamą japonų pianisto Yuki Deai, ar užsisupti klausantis švelnių jaunojo japonų dainininko Hideki Sakomizu akustine gitara akomponuojamų melodijų. Savo indie-folk skambesiu, drąsia ir jautria vyriška melancholija Hideki taip primena subtilią lietuvių atlikėjo Marko Palubenkos kūrybą.

Rugsėjo 12 d., ketvirtadienį, menų fabrike „Loftas“ bus galima išgirsti eksperimentinę japonų atlikėjų Yosi Horikawa ir Izumi Yamamoto muziką bei sudalyvauti netradiciniame „Pecha Kucha“ renginyje.

Rugsėjo 14 d., šeštadienį, „nowJapan“ organizatoriai kviečia į „Shimasho“ (jap. „Veikime!“) dieną, kur susilies tradicinė ir modernioji japonų kultūros. Tai – aktyvioji savaitgalio dalis, kurios metu vyks daugybė pasirodymų, parodų, svečių iš Japonijos vedamos paskaitos, kūrybinės dirbtuvės.

Vakare Kongresų rūmuose įvyks japonų grupės „Hide-Hide“ koncertas. Egzotiškais instrumentais – japoniška bambukine fleita ir japoniška tristyge bandža – du jauni, tačiau pasaulyje puikiai žinomi muzikantai atlieka ne tik tradicinę japonų muziką, bet interpretuoja garsiausius klasikos ir šiuolaikinės muzikos kūrinius. Repertuare galima išgirsti nuo „Abba“ iki Čaikovskio, o klausytojai muzikantams ploja atsistoję.

Rugsėjo 15 d., sekmadienis, – paskutinė festivalio „nowJapan“ diena, pavadinta „Mimasho“ (jap. „Matykime!“). Tą dieną įvyks kasmet didžiausio festivalio lankytojų dėmesio susilaukiantis Japonijos populiariosios kultūros fenomenas – persirengėlių konkursas „Cosplay“. Spalvingais kostiumais apsirengusių dalyvių pasirodymų metu stengiamasi kuo tiksliau įkūnyti pasirinktą garsių kompiuterinių žaidimų, japoniškos animacijos anime ar japoniškų komiksų manga personažą.

Plačiau apie festivalį:
www.nowJapan.lt
www.facebook.com/nowJapan

DAUGIAU