Jaunieji ”Vaidilos klasika” talentai: Jurgis Aleknavičius

Jaunieji ”Vaidilos klasika” talentai: Jurgis Aleknavičius

2017 m. vasario 26 d. 18 val.

Jurgis Aleknavičius
(fortepijonas, Lietuva)

I dalis

Frédéric Chopin · Trys mazurkos op. 59
Frédéric Chopin · Mazurka nr. 4, op. 33
Frédéric Chopin · Sonata nr. 3 h-moll, op. 58

II dalis

Ferenc Liszt · Trys Petrarkos sonetai (S. 270)
Aleksandr Skriabin · Dvi poemos op. 69
Aleksandr Skriabin · Du šokiai op.73
Aleksandr Skriabin · Valsas op. 38
Ferenc Liszt · Vengriškoji rapsodija nr. 6 (S. 244/6)

Baigęs fortepijono studijas Lietuvoje, Jurgis Aleknavičius stažavosi Briuselio karališkojoje konservatorijoje ir Edvardo Griego muzikos akademijoje Bergene (Norvegija), o 2015 metais baigė aspirantūros studijas Sankt Peterburgo valstybinėje Nikolajaus Rimskio-Korsakovo konservatorijoje. Šiuo metu pianistas tęsia mokslus pagal meno doktorantūros programą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Jurgis koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja įvairiuose meno projektuose, aktyviai užsiima pedagogine veikla, veda meistriškumo kursus muzikos ir meno mokyklų pedagogams, dalyvauja jaunųjų pianistų konkursų vertinimo komisijose.
Jis dalyvavo prestižiniuose pianistų konkursuose Italijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje, tapo kelių konkursų laureatu: 2010 ir 2014 metais buvo apdovanotas diplomais Tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų konkurse Lietuvoje, o 2012 metais laimėjo pirmąją premiją Maltoje.
Jurgio repertuarą sudaro įvairių epochų kompozitorių fortepijoninė muzika, tačiau scenoje jis dažniausiai atlieka Sergejaus Rachmaninovo, Aleksandro Skriabino ir Frederiko Chopino opusus. Jo muzikinė filosofija pagrįsta siekiu ieškoti balanso tarp technikos ir intelekto. Viename interviu Lietuvos laikraščiui Jurgis kalbėjo: „Jei atlikėjas gilinasi vien į techniką, jis bus pavadintas sportišku pianistu. Jei jis neturi aukštesnio prado, nepalies klausytojo iš vidaus. Jei groja nešvariai, praras harmoniją. Mano tikslas – atrasti balansą“.

DAUGIAU