Jaunieji „Vaidilos klasikos“ talentai: Elžbieta Liepa Dvarionaitė ir Paulina Jankovskytė

Jaunieji „Vaidilos klasikos“ talentai: Elžbieta Liepa Dvarionaitė ir Paulina Jankovskytė

2018 m. vasario 28 d., 19 val.
Jaunieji „Vaidilos klasikos“ talentai

Paulina Jankovskytė (smuikas)
Elžbieta Liepa Dvarionaitė (fortepijonas)

I dalis

Johann Sebastian Bach · Partita nr. 1, BWV 825 (iš „Klavyro pratimų“ I d.)

I. Praeludium

II. Allemande

III. Corrente

IV. Sarabande

V. Menuet I

VI. Menuet II

VII. Gigue

Stasys Vainiūnas · „Pakalnutės žydi“ iš fortepijoninio ciklo „Gimtinės pievos“, op. 31

Sergej Prokofjev · Sonata fortepijonui nr. 2, op. 14

I. Allegro ma non troppo

II. Scherzo. Allegro marcato

III. Andante

IV. Vivace

II dalis

Fazil Say · Sonata smuikui ir fortepijonui op. 7

I. „Melancholy“ Andante mysterioso

II. „Grotesque“ Moderato scherzando

III. „Perpetuum mobile“ Presto

IV. „Anonymous“ Andante

V. „Melancholy (da capo)“ Andante mysterioso

Claude Debussy · Fortepijoninis preliudas „Bruyères“ (Viržis)

Maurice Ravel · „La valse“

Maurice Ravel · „Tzigane“ (Čigonai)

 

Elžbieta Liepa Dvarionaitė

Pianistė Elžbieta Liepa Dvarionaitė (g. 2001 m.) tebesimoko Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, tačiau į savo biografiją jau įsirašė ne vieną svarų laimėjimą: ji iškovojo pirmąsias vietas tarptautiniuose konkursuose Estijoje („Young Musician“, 2011), Lenkijoje („Chopin dla najmlodszych“, 2013), trijuose skirtinguose konkursuose Latvijoje (Rygoje, Valmieroje ir Jūrmaloje) bei Čekijoje („Virtuosi per musica di pianoforte“, 2016).

2016-ieji jaunajai atlikėjai buvo ypač sėkmingi, nes ji tapo ir dviejų Lietuvoje vykusių konkursų absoliučia nugalėtoja: Elžbietai Liepai buvo įteikti VIII J. S. Bacho jaunųjų pianistų konkurso Vilniuje ir konkurso „Kaunas sonorum“ didieji prizai.

Ji yra koncertavusi su keliais Lietuvos, Latvijos ir Estijos orkestrais, buvo kviečiama į tarptautinius M. K. Čiurlionio festivalius Vilniuje ir Palangoje.
Pianistė tobulinosi tarptautiniuose meistriškumo kursuose, kuriuos vedė Petras Geniušas, Mūza Rubackytė ir Robert Plano (Italija).

Nuo 2014 metų E. L. Dvarionaitę remia Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas.

Paulina Jankovskytė

Pirmą kartą smuiką į rankas paėmusi septynerių, Paulina Jankovskytė (g. 2000 m.) pirmąsias klases baigė gimtajame Vievyje, o nuo 2012-ųjų mokosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Paulina – kelių nacionalinių ir tarptautinių konkursų nugalėtoja bei diplomantė. Ji pelnė apdovanojimus keturiuose Balio Dvariono konkursuose (2009, 2011, 2014 ir 2016 metais), konkurse „Kaunas sonorum“ (2010), dviejuose Viktoro Radovičiaus konkursuose (2010, 2013) ir konkurse „Ars Lituanica“ (2016). Naujausias Paulinos laimėjimas – 2017 metų pavasarį pelnyta antroji vieta Raimundo Katiliaus konkurse.

Paulina ne kartą griežė užsienyje: Šlėzvigo-Holšteino muzikos festivalyje Vokietijoje (2013), Ankaros mažajame teatre ir Lietuvos ambasadoje Berlyne.

Ji koncertavo su Šv. Kristoforo, Lietuvos kameriniu ir Kauno simfoniniu orkestrais. Dalyvavo Undinės Jagėlaitės-Lipinaitienės, Dalios Stulgytės-Schmalenberg, Tatjanos Berkul (Rusija), Petru Munteanu (Rumunija) ir Sergejaus Krylovo (Rusija) vestuose meistriškumo kursuose.

Jaunoji smuikininkė groja specialiai jai Vokietijoje pagaminta vieno Antonio Stradivarijaus smuiko kopija. Nuo 2011 metų Pauliną remia M. Rostropovičiaus fondas.

______________________________________________________

Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į „Vaidilos klasikos“ koncertus neįleidžiami.

#klasika21amziuje

DAUGIAU