Jolantos Kvašytės keramikos paroda

Jolantos Kvašytės keramikos paroda

Kinijos sukeltos emocijos persikėlė į keramiką

Gegužės 30 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma žymios keramikės Jolantos Kvašytės keramikos kūrinių paroda „Kinija-Azijos tigras”. Pirmąkart menininkė rodo kūrinius, kuriuos inspiravo kūrybinė ir pažintinė kelionė po šią milžinišką kontrastų šalį.

Jolanta Kvašytė prieš pusantrų metų su keramikais iš Rytų Europos sukūrė nuolatinę ekspoziciją Kinijos tarptautiniame keramikos centre Fu Ping, po to keliavo po šalį, kurioje galima rasti viską: fantastišką gamtą, didingos senovinės civilizacijos reliktus ir šiandienos aktualijas- nuo akį veriančios prabangos iki baisaus skurdo apraiškų, nuo grožio iki žiaurios gyvenimo realybės.

Menininkė teigia, kad Kinija ją tiesiog užpylė įspūdžių, emocijų lavina. Čia ji atrado naują savitą pasaulį. Grįžusi į Lietuvą metus brandino tuos potyrius, kurie vėliau susiklostė į kūrinius. Parodoje „Kinija -Azijos tigras” eksponuojami darbai pribloškia savo įtaiga, grožiu, formos ir jausmo sinteze.

„Skulptūrines kompozicijas sujungiau su vazomis. Mano idėja buvo vaza-skulptūra. Kiniškas indas labai glaudžiai rišasi su šia šalimi, todėl kiekvienai figūrinei kompozicijai pritaikiau atitinkamus indus. Vazos nėra funkcionalios, į jas gėlių nepamerksi, jų funkcija-skulptūrinė.

Visi kalba apie porcelianą iš Rytų, o juk Kinija yra milžinas ant porcelianinių kojų. Ten visa žemė, kur bepakapstytum, pilna geriausių medžiagų: raudono molio, degamo aukštoje temperatūroje, porceliano, cheminių medžiagų, kurios reikalingos užbaigti porceliano procesą. Tai porceliano lobynas, todėl keramikos menas Kinijoje nepaprastai gerai išvystytas”, – sako keramikė.

Dailės galerijoje ant sienų kabo keramikiniai pano, kuriuos pati autorė vadina paveikslais. Pasak J.Kvašytės, ji nusprendusi daryti keramikinius paveikslus, kad kompensuotų tapybos poreikį. Bendra emocija sieja keramikinius paveikslus su skulptūrinėmis kompozicijomis.

Parodoje eksponuojami ir ankstesni darbai – peizažų ciklas ir klounų serija, kuri, pasak autorės, glaudžiai susijusi su gedulo tema.

Jolanta Kvašytė yra baigusi keramikos specialybę Vilniaus dailės akademijoje. Yra surengusi daug personalinių parodų, savo darbus rodžiusi grupinėse parodose Estijoje, JAV, Kinijoje, Lietuvoje, Latvijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Vokietijoje.

Paroda „Kinija-Azijos tigras” Panevėžio miesto dailės galerijoje veiks iki birželio 17 dienos.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

 

DAUGIAU