JONINIŲ NAKTIES („LIGO!”) MUGĖ RYGOJE

JONINIŲ NAKTIES („LIGO!”) MUGĖ RYGOJE

Līgo (Lietuvoje – Joninės) yra svarbi Latvijos šventinių tradicijų dalis. Tai yra pagoniška šventė, kai švenčiama trumpiausia metų naktis, o jos metu geriamas alus, ragaujamas tradicinis kmynų sūris, šokama ir dainuojama prie laužo iki saulėtekio. Birželio 21 d. Katedros aikštėje vyks speciali vidurvasario mugė idant būtų tinkamai pasirengta didžiausiai metų šventei. Įspūdingos gėlių puokštės ir vainikai, gardi rūkyta mėsa, žuvis ir naminis sūris iš visų Latvijos regionų – visa tai kartu su džiugiomis dainomis, pasivaikščiojimais ir apsipirkimu mugėje visą dieną!
Smagi Līgo atmosfera visiems pasiekiama Katedros aikštėje, miesto širdyje! Vietiniai produktai ir rankų darbo dirbiniai iš visos Latvijos, lengvi lininiai drabužiai ir prijuostės, nertos kepurės ir marškiniai, gintariniai dirbiniai ir mediniai šaukštai – tai visa ko reikia Līgo! Prekiautojai siūlys įspūdingas gėlių puokštes, kvepiančias vietinėmis gėlėmis ir augalais, taip pat ąžuolo vainikus, kuriais galės pasipuošti kiekvienas Jānis (liet. Jonas), švenčiantis savo vardadienį vidurvasario saulėgrąžą.
Ir, žinoma, jokia Jāņi (liet. Joninių) šventė nėra įmanoma be puikaus latviško alaus! Folkloro grupės ir ansambliai pamokys tradicinių dainų, o ištisą naktį tęsis linksmi šokiai!
Vidurvasario mugė Katedros aikštėje yra nuostabi galimybė pasiruošti ilgiausiai metų šventei – ar ją vėliau švęstumėte kaime, ar ant Dauguvos upės kranto Rygoje.

DAUGIAU