Jubiliejinė Žemaitijos dailininkų sąjungos paroda

Jubiliejinė Žemaitijos dailininkų sąjungos paroda

Žemaičiai jubiliejinės parodos startui pasirinko Panevėžį

Trečiadienį, birželio 8 dieną, 17 valandą, Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Jubiliejinė Žemaitijos dailininkų sąjungos paroda „Pajūrio Allegro“. Paroda veiks iki liepos 14 dienos.

Žemaitija – Lietuvos dalis, o kartu tarsi visai atskiras kraštas su savomis tradicijomis ir papročiais, savais dialektais ir savitu menu. Patys žemaičiai tikina esantys nuoširdūs, išdidūs, žingeidūs, turintys autentišką pasaulėjautą ir unikalūs tuo, kad keikėsi dievų vardais.

Prieš dešimt metų buvo įkurta Žemaitijos dailininkų sąjunga. Šįmet, švenčiant sąjungos jubiliejų, dailininkai nutarė surengti tapybos parodą „Pajūrio Allegro“, kuri keliaus per tris miestus – Panevėžį, Šiaulius ir Klaipėdą. Startui pasirinkta Panevėžio miesto dailės galerija.

Parodoje „Pajūrio Allegro“ panevėžiečiai pirmieji galės pamatyti aktyviausių Žemaitijos dailininkų sąjungos narių, kurie savo darbus dažnai eksponuoja Lietuvoje ir užsienyje, tapybą.

„Parodos koncepcija yra tokia: darbuose turi atsispindėti mūsų kraštas. Muzikinis terminas „allegro“ reiškia – greitu tempu, taigi paroda yra apžvalginė”, – sakė dailininkė Tatjana Simanaitienė.

„Mes niekuo nesiskiriame, esam įleidę šaknis šitame krašte, turime savo trobą ir norime, kad mūsų vaikai neužmirštų papročių ir, svarbiausia, – nebijotų kalbėti gryna protėvių kalba. Dailės kalba – universali, mes vaizdais galime parodyti, kaip veikia tos Žemaitijos „aukštumos“, – teigia vienas parodos autorių Aleksandras Ilginis, ekspresyviai, spalvingai tapantis peizažus, natiurmortus, portretus.

2001 m. gruodžio 13 d. buvo įkurta Žemaitijos dailininkų sąjunga. Po penkerių metų iškilmingai atidaryta Žemaitijos dailininkų sąjungos meno galerija, kurioje organizuojamos dailės parodos, vyksta muzikiniai ir poezijos vakarai bei kiti kultūriniai renginiai.

Žemaitijos dailininkų sąjunga, visuomeninė organizacija, vienija 57 dailininkus ir meno kūrėjus. Per pastaruosius trejis metus surengta per 60 autorinių ir grupinių Žemaitijos ir Klaipėdos dailininkų parodų.

„Žemaitijos dailininkų sąjunga siekia prisidėti prie kultūrinio regiono atgimimo, garsinti Žemaitijos ir Klaipėdos menininkus ir kūrybingus žmones. Mūsų kuklus darbas – tai indėlis į mūsų kultūrą, į mūsų visų gerovę”, – sako Žemaitijos dailininkų sąjungos pirmininkas Virgilijus Bizauskas.

 Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

DAUGIAU