JUBILIEJINIS KONCERTAS prof. ARTŪRAS ANUSAUSKAS SOLO (Lietuva)

JUBILIEJINIS KONCERTAS prof. ARTŪRAS ANUSAUSKAS SOLO (Lietuva)

Rudenį pasitiksime sukaktimi – jubiliejų švęs vienas žymiausių Lietuvos džiazo pianistų,  kompozitorius, aranžuotojas, profesorius Artūras Anusauskas.

60 metų jam sukaks rugsėjo 26-ąją, tačiau švęsti pradėsime dar išvakarėse – diena anksčiau rengiamame jubiliejaus koncerte, kuris vyks Kauno valstybinėje filharmonijoje.

Ne sykį „Kaunas Jazz“ scenose su įvairiais šalies muzikantais koncertus rengęs Artūras Anusauskas šįkart kviečia į solinį pasirodymą, kuris, neabejojame, taps tikra švente džiazo gurmanams.

Lietuvos muzikiniame gyvenime pasižymėjusio kompozitoriaus ir pianisto karjera – turtinga ir spalvinga. 1985-aisiais, dar būdamas studentas, jis laimėjo Tarptautinį džiazo improvizacijos konkursą Vilniuje, pradėdamas savo įspūdingą kelią į pripažinimą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Per daugiau nei tris sėkmingos karjeros dešimtmečius pianistas laimėjo tarptautinį Leipcigo improvizacijos konkursą (1997 m.), koncertavo JAV, Rumunijoje, Estijoje, Šveicarijoje (legendiniame „Montreux“ festivalyje), Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Švedijoje, Danijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Moldovoje, Liuksemburge, Kinijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse.

Pianistas yra surengęs daug solinių fortepijono muzikos koncertų, koncertavęs su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Kauno miesto simfoniniu, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoniniu ir Lietuvos kameriniu orkestrais. 

Jis taip pat daugybę sykių bendradarbiavo su tarptautinėje džiazo scenoje gerai žinomais muzikantais – Steve‘u Houghtonu (JAV), Jimmi Rogeriu Pedersenu (Danija), Jeffu Cascaro (Vokietija), Anne Kierulf (Danija), Marco Tamburini, Mauro Campobasso, Daniele Scannapieco, Gaetano Partipilo (Italija) bei kitais.

Tobulinęsis seminaruose Danijoje bei Vokietijoje, muzikantas vėliau pats dalijosi patirtimi meistriškumo kursuose Rumunijoje, Moldovoje, Suomijoje, Vokietijoje. Pedagoginė veikla ir šiandien yra svarbi jo kasdienybės dalis – muzikantas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Džiazo katedros vedėjas.

Dar 1994-aisiais Artūro Anusausko džiazo kvintetas pelnė Birštono festivalio didįjį prizą. 2005-aisiais šis kompozitorius, muzikantas ir pedagogas apdovanotas Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinio disko“ prizu už ryškią meninę veiklą.

Muzikanto grojimas įamžintas 29-ose kompaktinėse plokštelėse. Tarp jo įrašų yra ir ryškūs autorinės muzikos albumai – tokie kaip „Nemiga“ (1996 m.), „Tylos puota“ (2004 m.) ir „Pasakų medis“ (2004 m.).

Visų šio „Kaunas Jazz“ koncerto žiūrovų laukia šventiškas susitikimas su vienu iš ryškiausių Lietuvos džiazo meistrų.

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: ~likus 1val. iki renginio pradžios 
Renginio trukmė: ~1:30-2:00
Pertraukos: nėra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 6 metų amžiaus imtinai, neužimant papildomos vietos (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos: netaikomos

DAUGIAU