Jubiliejinis prof. A . Budrio koncertas su orkestru „Trimitas“

Jubiliejinis prof. A . Budrio koncertas su orkestru „Trimitas“

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia į ilgamečio vadovo, LMTA prof. Algirdo Budrio, jubiliejinį koncertą, įvyksiantį kovo 2 d. 16 val. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje.

Dalyvauja prof. A. Budrys ir jo mokiniai: Rimvydas Savickas, Ąžuolas Paulauskas, Vytautas Giedraitis, Marius Kavaliauskas.
Dirigentas Ugnius Vaiginis.
Programoje: C. M. von Weber Fantazija ir Adagio op. 34, F. Mendelssohn Bartholdy Koncertinė pjesė Nr. 2 d-moll op. 114, B. Kovacs Sholem Aleichem, A. Shaw, R. Feidman ir kitų kompozitorių kūriniai.
Klarnetininkas prof. A. Budrys – vienas žymiausių Lietuvos kultūros ir meno veikėjų, tai nusipelnęs pedagogas, talentingas atlikėjas, nenuilstantis šiuolaikinės lietuvių bei užsienio kompozitorių kūrybos propaguotojas, pasaulyje pripažintas klarneto muzikos atlikėjas. Prof. A. Budrys nuolat žavėjo klausytojus bei kritikus virtuoziška technika, gražiu instrumento garsu, puikiu stiliaus pojūčiu, subtiliu meniniu skoniu, intelektu, kūrybingumu ir valia. Tai savybės, kurios leido jam aprėpti ne tik visą pagrindinį klarneto solo, bet ir įvairių stilių kamerinės muzikos repertuarą – nuo J. Stamitzo iki O. Messiaeno. A. Budrys – puikus prancūzų muzikos žinovas ir vienas aktyviausių jos populiarintojų Lietuvoje, daug prisidėjęs, kad klarneto muzika nuolat skambėtų koncertų salėse.
Su prof. A.Budrio kūrybine ir pedagogine veikla siejamas pučiamųjų instrumentų suklestėjimas Lietuvoje.
Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, profesorius Algirdas Budrys 1999 m. apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu, jam paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija.

DAUGIAU