Jungtinio norvegų ir lietuvių choro koncertas

Jungtinio norvegų ir lietuvių choro koncertas

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

Spalio 9 d., sekmadienį, 13 val.

Įvyks koncertas skirtas 100-osioms M. K. Čiurlionio mirties metinėms paminėti.

Vilniaus Universiteto choras „Pro musica“ kartu su Oslo Universiteto choru „Akademisk korforening“ atliks didžiojo lietuvių klasiko ir žymiojo norvegų kompozitoriaus Edwardo Griego kūrybos paralelėms skirtą programą.

M. K. Čiurlionis ir E. Griegas – du kompozitoriai romantikai, nacionalinės mokyklos pradininkai, nepaprastai mylėję savo tėvynę, žavėjęsi liaudies dainomis ir kūrę sakralinę muziką, savitos asmenybės ir genialūs menininkai. Šias ir kitas paraleles klausytojams žada atskleisti jungtinis lietuvių ir norvegų choras.

Skambės abiejų chorų atliekamos M. K.Čiurlionio harmonizuotos lietuvių liaudies dainos, E. Griego norvegų liaudies dainų intonacijomis grįstos psalmės, taip pat abiejų kompozitorių sukurtos religinės giesmės.

Gilias tradicijas puoselėjantis Oslo universiteto mišrus choras „Akademisk Korforening“ įkurtas 1930 m. Jame dainuoja studentai, buvę studentai ir universiteto darbuotojai. Per 60 narių skaičiuojančio kolektyvo repertuaras platus: nuo didžiųjų oratorijų su solistais ir orkestru iki a cappella liaudies muzikos, dainų, madrigalų ir spiričiuelių.

2004 m. susikūręs choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairius muzikos stilius ir orientuojasi į didelės apimties chorinės klasikos šedevrų ar originalių tematinių programų atlikimą.

Choras nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje: šių metų sausį Brėmene (Vokietija) atliko G. Verdi „Requiem“, o spalį šį veikalą atliks Kopenhagos (Danija) katedroje.

2009 m. minint Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą penkerių metų sukaktį, kolektyvas kartu su prof. Vytautu Landsbergiu Briuselio karališkoje konservatorijoje surengė M. K. Čiurlionio kūrybos koncertą ir išleido šiai programai skirtas garso bei vaizdo kompaktines plokšteles.

Šis koncertas priklauso „Norvegijos dienų Lietuvoje 2011“ renginių ciklui.

Įėjimas į koncertą su muziejaus bilietu.

DAUGIAU