Juodojo humoro komedija „Antiarhatai”

Juodojo humoro komedija „Antiarhatai”

Lapkričio 16 d. 18 val. Kauno kultūros centre „Tautos namai” (Vytauto pr. 79/Kęstučio g. 1) asociacijos „Teatronas”  Š. Masalskio ir G. Aleksos juodojo humoro komedija „Antiarhatai”.

Iš pirmo žvilgsnio šio spektaklio pjesė sudaryta iš tarpusavyje nelabai derančių elementų: labai garsių JAV kino meistrų brolių Coen’ų kino scenarijaus „Fargo”, kelių Šekspyro sonetų ir kelių jungiančių tekstų, parašytų Š. Masalskio ir G. Aleksos. Tačiau spektaklis susiveda į labai aiškias teatrines horizontales ir vertikales. Išorinis konfliktas – sukeltas kelių veikėjų „didžiosios amerikietiškos svajonės” siekiamybės, vidinis – visų veikėjų savotiškas kaukių ir įvaizdžio baliaus, kai nė vienas nebegali būti nuoširdus dėl savo paties sukurtų aplinkybių. Taip spektaklis įgauna groteskiškumo, kai tai, kas juokinga, sudaro vieną su tuo, kas baisu.

„Šis spektaklis gimė kaip eksperimentas. Trupei norėjosi ir reikėjo ko nors nebandyto. Tam mes surinkome daug naujų žmonių, ėmėmės nestandartinės medžiagos, pasirinkome dar niekad nebandytą žanrą. Stebiuosi, kaip įvairūs pratimai su Šekspyro sonetais manyje subrandino mintį imtis nuostabaus brolių Coen’ų scenarijaus ir galų gale pasibaigė mano drauge su Š. Masalskiu surinkta, papildyta ir sukurta vientisa pjese. Šiuo sceniniu veikalu tęsiame tam tikrą „Teatrono” tradiciją – kelti į sceną dar niekad scenoje negyvenusius kūrinius,” – sako G. Aleksa.

Režisierius Gildas Aleksa. 
Scenografija – Monika Butkutė.
Kostiumų dailininkė Dovilė Sapieškaitė.
Muzika – Eugenija Baidakova ir Goda Ramanauskaitė.

Spektaklis nemokamas (N-16) 

DAUGIAU