Juozo Miltinio dramos teatras | ”Sapiens”

Juozo Miltinio dramos teatras | ”Sapiens”

J.Miltinio dramos teatras | PREMJERA! “SAPIENS”

Matas Vildžius

Vienos dalies spektaklis

Režisierė Agnija Leonova
Scenografė Irina Komissarova
Video menininkas Vytautas Narbutas
Kompozitorius Andrius Šiurys
Spektaklio trukmė: 1 val. 20 min.
Premjera: 2019 m. vasario 17 d.

Režisierės Agnijos Leonovos spektaklis pagal perspektyvaus dramaturgo Mato Vildžiaus pjesę „Sapiens“ – tai ambicingas jaunų menininkų mėginimas kelti klausimus apie žmogiškumo ir pačios žmonių rūšies ateitį skaitmenos, virtualių patirčių, skaitmeninių technologijų ir robotikos technologijų renesanso laikmečiu.

Anot spektaklio kūrybinės komandos, įkvėpimu teatre kalbėti šiomis temomis, be garsių serialų „Vakarų pasaulis“ (West World), „Juodasis veidrodis“ (Black Mirror) ir daugelio kitų mokslinės fantastikos filmų, tapo Izraelio istoriko Y. N. Harari milžiniško populiarumo sulaukusiose knygose „Sapiens“ ir „Homo Deus“ iškeltos mintys apie žmonijos prigimtį, dabartį ir, regis, tolimą, ateitį. Vis dėlto tai, šių knygų autorius leidžia suprasti, kad tai, kas šiandieniniam tarsi pelė kapitalistinės tikrovės rate besisukančiam žmogui gali atrodyti kaip utopiška fantazija, iš tikrųjų yra ranka pasiekiama. Ateitis prasideda čia ir dabar – galbūt net daugelio mūsų švarko ar striukės kišenėje suburzgus išmaniajam telefonui.
Kas nutinka pasaulyje, kuriame didžiausiomis dorybėmis ir siekiamybėmis tampa našumas, efektyvumas, o perduodama informacija ir duomenys virsta kone sakralizuotais objektais, persmelkiančiais ir sąlygojančiais net tradicinį mūsų religijų suvokimą.
Režisierės A. Leonovos vadovaujamos spektaklio kūrybinės komandos spektaklis „Sapiens“ – tai antroji diptiko, kurio tikslas – kritiškai ir kūrybingai pažvelgti į ne tokią jau labai ir tolimą ateitį – dalis. Pirmoji dalis – spektaklis „y: Alisa“ – 2018 m. lapkritį pristatyta OKT / Vilniaus miesto teatre.
Spektaklis „Sapiens“ – tai bendras Juozo Miltinio dramos teatro ir menininkų sindikato „Bad Rabbits“ bendras darbas.

Vaidina: Adelė Šuminskaitė, Šarūnas Zenkevičius

Juozo Miltinio dramos teatras
www.miltinio-teatras.lt ir https://www.facebook.com/JuozoMiltinioDT

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2019 gegužės 29 19:00 2019 gegužės 29 19:00