Jūratės Jarulytės paroda „Feedback“

Jūratės Jarulytės paroda „Feedback“

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, Putvinskio g. 64, Kaune

Jūratės Jarulytės paroda „Feedback“ („Grįžtamasis ryšys“).

Ekspozicijoje – tapybos ir videomeno darbai. Visuose menininkės kūriniuose dominuoja žmogus: vienuose jų vaizduojamas tik veidas, kituose – kūnas.

Vaizdo ir garso instaliacijos „Let It All Out“ (2011) projekcijose vaizduojami vienas arba keli žmonės atliekantys patį paprasčiausią veiksmą, kurį mes atliekame nesamoningai – jie kvėpuoja. Šis kūrinys skirtas anoniminiams išsisakymams, kur ir kokie jie bebūtų: anoniminės grupės, pavieniai pasisakymai internete ar telefonu. Čia anoniminį, beveidį pasakojimą pakeičia tylūs, kvėpuojantys veidai.

Parodoje pristatomas 2009 m. Indijoje sukurtas nebylus filmas „Bone setters“. Ši eksperimentinė dokumentika filmuota bendraujant su gydytoju Mohammed Khasim jo senoje klinikoje Mysore mieste (Indija). Filme – chronologiškai sudėti kadrai, dėmesys sutelkiamas į žmogaus kūną.

Parodoje eksponuojamas tapybos darbų projektas „Atpažinimas“ pradėtas 2008 m. Sanskriti meno rezidencijoje (New Delhi, Indija). Tai nepažįstamų, bet matytų, sutiktų trumpam pašnekesiui ar tik prasilenkiančių gatvėje, sėdinčių metro traukinyje žmonių portretai.

Parodos autorė Jūratė Jarulytė dirba instaliacijos, fotografijos, tapybos, garso ir videomeno srityse. Studijavo Kaune, 2002 m. jai suteiktas menų magistro laipsnis. Savo darbus rodė Europoje, Azijoje ir JAV. Kuravo eilę meno simpoziumų, projektų ir parodų, dalyvavo įvairiose meno rezidencijose: Portugalijoje, Indijoje, Škotijoje, Šri Lankoje ir kt. Dažnai bendradarbiauja su skirtingų šalių menininkais. Nuo 2003 m. intensyviai keliavo, bei gyveno Vokietijoje, Portugalijoje, Indijoje ir JAV. Šiuo metu gyvena ir kuria Kaune, dirba VDA Kauno dailės fakultete lektore.

Paroda veiks: 2011 05 27 – 2011 06 26

DAUGIAU