Jūratės Mykolaitytės ir Klaudijaus Petrulio tapyba

Jūratės Mykolaitytės ir Klaudijaus Petrulio tapyba

Dailininkų tandemo tapyboje daug paslapties

Kovo 13 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Jūratės Mykolaitytės ir Klaudijaus Petrulio tapybos paroda „Du”. Žymių dailininkų tandemas pateikia plačią savo darbų paletę, kurioje matyti menininkų kūrybos stilistika, svarbiausi motyvai, filosofija, raiškos būdai.
Jūratė Mykolaitytė vadinama ir realiste, ir mistike, o bene dažniausiai – Vilniaus dailininke, nes jos paveiksluose daug savitai transformuotų miesto peizažų, tiksliau: tam tikros jo dalies – Užupio, kurį menotyrininkai įvardina būsena ar gyvenimo būdu.
„Jei vaikystėje gyvenote tokiame kieme, kurio kampe buvo dar ir nežinia kur vedančios durelės, o jūs taip niekada ir nepažiūrėjote, kas už jų yra, vėliau, po daugybės metų ir sapnų (kuriuose už tų durų slėpdavosi pilnas nuotykių ir nuostabių įvykių pasaulis), pagaliau ryžotės jame apsilankyti ir pamatėte, jog ten viskas perstatyta ir pertvarkyta, pasikeitę ir tarsi sumažėję. Jei šis jausmas jums pažįstamas, puikiai suprasite, kas slypi po nuvalkiotu žodžiu „paslaptis”. Būtent tokia paslaptis – liūdna, švelni, vibruojanti ir kartais neryžtinga, net kiek panaši į sapną – slypi Jūratės Mykolaitytės darbuose”, – teigia menotyrininkė Ugnė Dalinkevičiūtė.
J.Mykolaitytės tapyboje persipina realistinio pasaulio fragmentai, siurrealistiniai architektūriniai, asociatyvūs peizažai, iracionalūs motyvai. Dailininkės sukurtas pasaulis turi savus dėsnius ir atrodo, kad jos nutapyti pastatai yra gyvi organizmai – augantys, kvėpuojantys, nykstantys.
Jūratė Mykolaitytė gimė 1954 m. sausio 16 d. Vilniuje. 1961-1972 m. mokėsi Vilniaus S. Nėries vidurinėje mokykloje. 1972-1978 m. studijavo Vilniaus dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) tapybą pas J. Švažą, V. Gečą. Diplominio darbo vadovas – prof. A. Gudaitis. Nuo 1979 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 1988 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Darbų yra įsigiję: Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis M.K. Čiurlionio dailės muziejus, Maskvos dailės fondas, Rusija, Pasaulio bankas, JAV, Dodge muziejus, JAV, Privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.
„Klaudijus Petrulis – dailininkas, kurio suvokimas ir prisiminimai, daiktai ir faktai susidėlioja į vaizdinius, tampančius daugiau nei tik vieno žmogaus pasaulėžiūros išraiška. Dailininkas į tapybinę struktūrą įveda ženklų ir simbolių ornamentiką ir taip panardina žiūrovą į tam tikrą prokalbės komunikaciją. Optinis šviesos žaidimas, ornamentinės struktūros sluoksniavimas, faktūra sukuria erdvės virpesius. Nutinka tarsi stebuklas – griežti grafiniai elementai virsta tapybiška aplinka”, – taip menininko K.Petrulio kūrybą apibūdina Ugnė Dalinkevičiūtė.
Klaudijus Petrulis gimė 1951 metais Vilniuje. 1977 metais baigė Vilniaus dailės institutą (dabar VDA), tapybos specialybę. Nuo 1985 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.
Nuo 1978 metų dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje: Australijoje, Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, Čekijoje, Ispanijoje, JAV, Kanadoje, Latvijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Turkijoje, Vokietijoje.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

 

 

 

 

 

DAUGIAU