Jurij Dobriakov paskaita

Jurij Dobriakov paskaita

Lapkričio 26 d. 17 val. kultūrologo Jurij Dobriakov paskaita „Ką veikia menininkai, kai fotografija tampa duomenų rinkimo ir apdorojimo instrumentu.

Paskaitoje bus aptariamos aktualios vizualios kultūros tendencijos, kurias atspindi, apmąsto ar kritikuoja nauji jaunosios kartos lietuvių šiuolaikinio meno kūrėjų (Vitalijaus Červiakovo, Rūtos Šatalovaitės, Geistės Marijos Kinčinaitytės, Arno Anskaičio, Juliaus Balčikonio ir kitų) darbai ir ciklai. Lektorius bandys įžvelgti fotografinį „pradą” reiškiniuose, kurie iš pirmo žvilgsnio yra atokiau nuo fotografijos, tačiau visgi išlaiko tamprų ryšį su jos esme, kartu išplėsdami vizualumo, stebėjimo, fiksavimo ir komunikacijos problematiką į kitas, nuo klasikinio diskurso ar pažįstamų formų nutolusias erdves.

Jurijus Dobriakovas yra šiuolaikinės kultūros tyrinėtojas, kritikas ir vertėjas. Dėsto kasdienybės kultūrologiją Vilniaus dailės akademijoje. Publikuoja tekstus įvairiuose Lietuvos ir užsienio kultūros leidiniuose bei meno projektų kataloguose, dalyvauja leidybos projektuose, konferencijose, seminaruose. Domisi psichoanalize, medijų teorija, fotografijos filosofija, urbanistika ir psichogeografija.

DAUGIAU