Ką mena Sausio 13-oji ir Sausio 15-oji Klaipėdoje?

Ką mena Sausio 13-oji ir Sausio 15-oji Klaipėdoje?

Šiais metais jau 25-ąjį kartą minėsime tragiškąją Sausio 13-ąją, kuri yra glaudžiai suaugusi su mūsų nepriklausomybės paskelbimu 1990 m. kovo 11-ąją. Vėl degsime žvakutes languose, prisiminsime tas niūrias ir nerimastingas dienas, apverksime žuvusius didvyrius. 
O ką Tu atsimeni apie šias ketvirtį amžiaus menančias dienas? Kaip praleidai tą lemtingąjį sekmadienį? Ateik sausio 14-ąją 17 val. į Laukininkų biblioteką (Laukininkų g. 42) – ir pasidalink savo mintimis, prisiminimais. Gal išliko kokių nors nuotraukų, turi įdomų tų dienų periodinį leidinį? O gal, pagautas tų dienų impulso, net eilėraštį sukūrei? Būtinai išklausysime.

Paminėsime dar vieną labai svarbų įvykį Klaipėdai – 1923 m. sausio 15 d. sukilimą, po kurio Klaipėdos kraštas pagaliau buvo prijungtas prie Lietuvos. Juk visi žinome Sausio 15-osios gatvę, bet vargu ar susiejame kuo tai susiję su Klaipėdos sukilimu. Paminėsime mūsų mieste esamus paminklus ir atmintinas vietas, susijusias su šiais įvykiais. Paskaitą skaitys istorikė Palmyra Rameikienė.

DAUGIAU