Kalanetika

Kalanetika

Mankštų tvarkaraštis ir registracija:

http://pan-rezervacija.stimulus.lt/

Grupėje ne daugiau 16 moterų.

Kas sugalvojo kalanetiką?

Metodo autorė – amerikietė Callan Pinckney. Kalanetika gimė apie 1980 m. JAV. Ko gero, pagrindinė šios mankštos išpopuliarėjimo priežastis – pačios Callan pavyzdys: 47 m. ji atrodė taip, kaip daugelis 18-mečių galėtų tik pavydėti! Kentusi įgimtas nugaros išvaržos ir kojų deformacijos problemas, Callan sprendimą atrado vaikystėje pamėgtoje baleto salėje.

Kalanetika: būdas ir požiūris

Kalanetika – tai lyg šokėjų mankšta. Joje rasime jėgos treniruočių, jogos, baleto pratimų. Tai žemo intensyvumo, lėto tempo mankšta. Treniruotės paskirtis – stiprinti raumenis, ugdyti lankstumą, taisyklingą laikyseną. Pratimai stangrina kūną, nedidinant jo masės, „nepumpuojant“ raumenų – tiesiog išryškinamos unikalios kūno linijos. Formuojamas proporcingas, grakštus kūno siluetas.

Didžiausias skirtumas nuo įprastų sportinių užsiėmimų – būdas, KAIP vyksta mankšta. Treniruotės metu skamba tik rami muzika, akcentuojamas sąmoningumas – susikaupimas į savo kūno pojūčius ir į taisyklingą pratimų atlikimą. Kvėpuojama laisvai ir ramiai. Nėra skubėjimo, tikslo pataikyti į muzikos ritmą, choreografinių kombinacijų, šuoliukų ar staigių judesių, kuriuos atliekant iškyla grėsmė patempti raumenis.

Tai itin saugios treniruotės. Išlaikomas pagrindinis principas – nepakenkti. Mankšta ypač tinkama besiskundžiančioms nugaros, kaklo srities nuovargiu, skausmais, maudimu. Kalanetika puikiai gydo šiuos sėdimo darbo, nėštumo ar netaisyklingos laikysenos sukeltus nemalonumus. Turint rimtesnių problemų, sveikatos sutrikimų VISADA patariama pasitarti su savo gydytoju.

Kaip mankštinamės STIMULUS?

  • Pratimus visada atliekame lėtu ir sau priimtinu tempu, kontroliuojant judesius
  • Stengiamės jaustis lengvomis it plunksnomis, judame švelniai
  • Įsiklausome į savo kūną ir jį stebime – kada sustoti, kada atsikvėpti ir pan.
  • Jei jaučiame skausmą, pailsime ir pabandome atrasti kūnui patogią poziciją
  • Niekada neverčiame savęs ko nors daryti per prievartą
  • Mankštos metu negalvojame apie dienos rūpesčius, darbo reikalus ir pan.
  • Niekada nelyginame savęs su kitomis treniruotėje ir jų kūno gebėjimais

Kokia mankštos nauda?

Kalanetikos užsiėmimų nauda, regis, neišmatuojama – tiek išoriškai, tiek iš vidaus! Gražėja kūno linijos – įgaunate „baletinę“ formą. Dailėja ypač probleminės vietos – šlaunys, klubai, sėdmenys, liemuo. Kūnas įgauna nebūtinai „manekeniškas“, bet harmoningas, proporcingas JŪSŲ formas.

  • Imame lieknėti – tiek fizinių pratimų dėka, tiek pagreitėjus medžiagų apykaitai, tiek pasikeitus valgymo įpročiams. Kalanetikos pratimai šalina įtampą – smegenyse išsiskiria endorfinai – hormonai, lemiantys gerą savijautą. Mažiau streso, vadinasi, mažiau blogo įpročio tai malšinti maistu, ypač kaloringu…
  • Gerėja savijauta ir didėja energingumas – dingsta įtampa nugaros, pečių srityje, kūnas tampa lankstesnis ir grakštesnis. Tampa lengviau kvėpuoti – gerinama laikysena, mes išsitiesiame! Nepaisant lengvo nuovargio po užsiėmimo, atsiranda tarsi antras kvėpavimas, organizmas atveria sau naujas galimybes ir dirba su naujomis jėgomis!
  • Stabdomas organizmo senėjimo procesas – mažėja cholesterolio kiekis kraujyje, druskų kaupimasis sąnariuose, stiprinamas raumenynas ir kaulai, reguliuojamas kraujospūdis ir pulso dažnis.
  • Atsipalaiduojame nuo kasdienių rūpesčių – kalanetikos pratimai reikalauja išskirtinio susikaupimo ir koncentracijos į savo kūną. Mokomasi giliai kvėpuoti, atpalaiduoti raumenis – tai ne tik padeda veikti pratimams, bet ir reguliuoja emocijų kaitą, šalina psichologinę įtampą ir suteikia energijos.

Kodėl kūnas lieknėja ir stangrėja?

  • Dėl pratimų atlikimo būdo. Bet kokios mažo intensyvimo mankštos metu didžioji dalis energijos yra gaunama oksiduojant riebalus. Kalanetikos metu „riebalų deginimas” sustiprinamas dėka pulsavimo technikos. Įtempus/suspaudus raumenį į jį priteka mažiau kraujo (ar visai nepriteka), tad organizmas yra priverstas energiją išgauti iš pačio raumens angliavandenių ir riebalų sankaupų. Tad suspausdamos probleminės vietos raumenukus, duodame organizmui užduotį deginti riebalus būtent toje vietoje.
  • Dėl pagreitėjusios medžiagų apykaitos. Po bet kokio fizinio krūvio, organizmas natūraliai atstato nuvargintas sistemas. Stiprūs įtempimai / suspaudimai, t. y. didelis statinis krūvis, yra panašus į „sužeidimą“ – smegenys gauna signalą, kad reikės „gydyti“ pažeistą vietą – t. y. siųsti daugiau kraujo, kartu greitinti medžiagų apykaitą, aktyvinti atsinaujinimo procesus. Net po vieno užsiėmimo galima pajusti, kad po kūną ima lyg „skruzdelytės bėgioti”, jaučiama vidinė šiluma. Sakoma, kad atsistatymas po kalanetikos (ir energijos deginimas medžiagų apykaitai) užtrunka dvigubai ilgiau (net 12 valandų) nei po įprasto sportinio užsiėmimo.
  • Dėl padidinto kūno tonuso. Kalanetikos pratimai formuoja natūralios formos, plonus, o ne išsipūstus raumenis. Kuo raumuo stamantresnis (liesesnis, stangresnis) ir jame daugiau skaidulų, tuo greitesnis metabolizmas, greičiau deginamos kalorijos tiek mankštinantis, tiek dirbant, tiek ilsintis. Jau po kelių treniruočių matomi akivaizdūs pokyčiai: tvirtėja poodinis sluoksnis, riebalų masė ima nykti, raumenys – stangrėti.


Kalanetikos pratimai ir fiziologija

Mankštą sudaro raumenų tvirtinimo ir tempimo pratimai, atliekami „kalanetikos metodu“ – pulsuojant – suspaudžiant arba tempiant raumenį, naudojant labai mažus (iki 1 cm) impulsus. Jų kiekis tam tikroje pozicijoje reguliuojamas savarankiškai, pagal savo pajėgumus ir pagal atliekamą pratimą. Vidutiniškai tai trunka 1 minutę. Pakanka naudoti tik savo kūno svorį ir jėgą, bet gali būti naudojamos ir papildomos priemonės (baleto atrama, svareliai, kamuoliai, lazdos, gumos ir kt.).

Vienu metu dažniausiai treniruojama viena raumenų grupė (pvz., tik sėdmenys, tik šlaunys ar kt.). Atliekant pratimus tam tikrose pozose, treniruojami sunkiai pasiekiami, dažniausiai anksčiau „neatrasti“ gilieji raumenys. Spaudimo / įtempimo metu jaučiame kaip atitinkamos kūno dalys net dega!

 

Užsiėmimų tvarkaraštis: http://panevezys.stimulus.lt/tvarkarastis/

 

 STIMULUS Treniruočių studija

Harmoningos treniruotės ir praktiniai seminarai moterims

Šermukšnių g. 31A, Panevėžys
Studijos tel. 8 645 81615
El. p. [email protected]
www.panevezys.stimulus.lt

 

 

BŪTINA REGISTRACIJA internetu http://panevezys.stimulus.lt/
arba telefonu 8 645 81615

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2015 birželio 16 17:30 2015 birželio 16 18:30