KALĖDOS SOSTINĖJE

KALĖDOS SOSTINĖJE

PROGRAMA:

KALĖDŲ EGLĖ
Gruodžio 11 d. – Sausio 6 d., Katedros aikštė
Kalėdų eglė Katedros aikštėje vadinama nacionaline šalies egle. Šiais metais aplink ją bus itin judru ir linksma – čia vaikus vėžins kalėdinis traukinukas, jo vagonai bus papuošti šviečiančiomis girliandomis. Šventinė muzika pritrauks dar daugiau lankytojų bei praeivių, vilios ne tik nusifotografuoti prie Kalėdų eglės, bet ir išbandyti siūlomas linksmybes.

EGLĖS ĮŽIEBIMAS IR MIESTELIO ATIDARYMAS
Gruodžio 11 d. 19 val. Kalėdų eglė Katedros aikštėje įžiebimas skelbia šventinio periodo Vilniaus mieste ir visoje šalyje pradžią. Tradiciškai eglė įžiebiama įspūdingo vaizdo ir garso reginiu, skirtu vilniečiams ir miesto svečiams. Drauge su gausybe atlikėjų, miesto ir šalies vadovais eglutę įžiebs burtų keliu atrinkta vilniečių šeima.

KALĖDŲ MIESTELIS
Gruodžio 11 d. – Sausio 6 d., Odminių skveras
16 – 22 val. darbo dienomis, 10 – 22 val. savaitgaliais
Graži Kalėdų miestelio tradicija tęsis su dar didesne energija ir įkvėpimu. Kalėdų miestelyje vilniečiai ir miesto svečiai turės išskirtinę galimybę išvysti Kalėdų senelio pagalbininkus elnius „Danielius”, pasisupti karusele, originaliai pasveikinti artimuosius, išrinkti dovaną, sušilti prie karšto vyno taurės.

DOVANŲ BANKAS
Gruodžio 11 d. – 30 d., Katedros aikštė
Keičiatės dovanomis draugų rate? Norite netikėtai nustebinti artimą žmogų, ar tiesiog parodyti dėmesį pažįstamiems? „Dovanų bankas” padės dovanas įteikti išradingai: atneškite dovanėlę prie Kalėdų eglės Katedros aikštėje, o mes susisieksime su jos gavėju ir Kalėdų dieną pakviesime dovanėlę atsiimti. Čia taip pat išsipildys ir vaikų namuose gyvenančių mažylių svajonės. Kalėdų rytą jie bus pradžiuginti Dovanų banko siuntiniu – Kalėdų miestelio lankytojų paliktomis dovanomis. Juk čia pildosi svajonės.

KALĖDŲ PAŠTAS
Gruodžio 11 d. – 30 d., Katedros aikštė
Vis stipriau įsigalint informacinėms technologijoms mažėja ranka rašytų sveikinimų. Kalėdų miestelio paštininkas primins apie šią seną tradiciją. Ant šventinio popieriaus užrašytas laiškas bus įdedamas į voką ir užantspauduojamas specialiu „Kalėdos sostinėje” antspaudu.

KALĖDŲ SRIUBA
Gruodžio 11,18 d., Kalėdų miestelis
LRT, Maltos ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje bei broliai bernardinai jau trečius metus gruodžio mėnesį rengia akciją Kalėdinė sriuba. Akcijos tikslas – padėti neįgaliems, vienišiems, senyviems žmonėms, kurie skursta, stokoja materialinės ir dvasinės paramos. Renginių ciklas „Kalėdos sostinėje” prisidės prie šios akcijos ir kartu su žymiais šalies žmonėmis kvies Kalėdų sriuba vaišintis Kalėdų miestelyje. Ragaujantieji sriubą bus kviečiami aukoti skurstantiems ir Maltos ordino pagalbos tarnybos globojamiems žmonėms.

KALĖDŲ MUZIKOS KONCERTAI VILNIAUS BAŽNYČIOSE
Gruodžio 13 – 30 d.
Tai nemokamų renginių ciklas klasikinės ir sakralinės muzikos gerbėjams Vilniaus miesto bažnyčiose. Jų metu koncertuoja žinomi operos solistai, chorai, muzikos ansambliai. Meno vadovė – Sigutė Trimakaitė.

PRAKARTĖLĖ IR JOS ŠVENTINIMO IŠKILMĖS
Gruodžio 22 – sausio 6 d.
Prakartėlė – tai Šv. Kalėdų simbolis. Kaskart ji primena svarbiausias vertybes: šeimą, meilę artimui, supratimą, vienybę ir viltį.
Prakartėlės šventinimo iškilmės – gruodžio 24 d., Katedros aikštėje.

TRIJŲ KARALIŲ EISENA
Sausio 6 d.
Tai paskutinis šventinio periodo renginys, kviečiantis drauge linksmai palydėti Kalėdų šventes. Eisena, kurios centre – spalvingais kostiumais aprėdytos Trijų karalių ir jų palydos figūros, ypač mėgstama vaikų.

Renginių organizatorius „Concept events & media”
ww.kaledossostineje.lt

DAUGIAU