Katinas Temzėje

Katinas Temzėje

Aneta Anra KATINAS TEMZĖJE
Režisierius: Gintaras Makarevičius
Trukmė: 1val. 40min

KATINAS TEMZĖJE Aneta Anra
Režisierius – Gintaras Makarevičius 
Kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė 
Kompozitorius – Martynas Bialobžeskis 
Operatorius – Audrius Kemežys 
Spektaklyje skamba: Felixo Mendelssohno – Bartholdy, Duke’o Jordan, George’o Sharingo muzika.
Monospektaklyje vaidina Andrius Bialobžeskis, filme – Aneta Anra, Dalia Overaitė, Sigitas Račkys, Vytautas Rumšas, Sergejus Ivanovas, Aušra Pukelytė, Aleksas Kazanavičius, Tomas Kizelis, Ramūnas Cicėnas, Dainius Svobonas, Gintarė Latvėnaitė, Mantas Vaiteikūnas, Lukas Petrauskas.
„Viena iš ryto važiuodavau metro į centrą ir bastydavausi po Londoną, – savo istoriją pradeda dramaturgė Aneta, – susipažindavau su keisčiausiais Londono gyventojais, ėjau į pokalbius dėl darbo, basčiausi po gėjų paradus, o naktį paskutiniu metro važiuodavau namo. Mama skambindavo, klausdavo – gal jau į Vilnių laikas? Sakydavau – ne. Mano atostogos dar nesibaigė. Ši kelionė buvo ne būtinybė, o aštuoniolikmetės merginos kaprizas”.
Toks kaprizas vėliau peraugo į romaną, įgavo pjesės formą ir galiausiai virto teatro spektakliu. Režisierius Gintaras Makarevičius gausybę personažų perkėlė į kino ekraną, sceną palikdamas įvairialypiui Andriaus Bialobžeskiui personažui, kuris spektaklyje yra savotiškas tarpininkas tarp žiūrovų, jų jausmų ir ekrane pasakojamos istorijos. Spektaklyje „Katinas Temzėje” Andrius Bialobžeskis yra mediumas tarp žiūrovų ir ekrano. Jis vaidina būsenas – katiniškas, liūdnas, linksmas, šmaikščias, sapniškas. Kartais jis yra personažo Gabrielės lyg įsivaizduojamas draugas – toks, kokį vaikai susikuria sau, kad nebūtų vieniši. Šioje situacijoje – merginos pasimetimas ir vienatvė svetimoje aplinkoje turi turėti atsvarą, kažką stipresnio už ją, kas ją guostų ir palaikytų, nors tas kažkas ir yra tik fantazija.
Gintaras Makarevičius: Vaizdo medžiagos naudojimas teatre visada būdavo kaip dekoracijos elementas, o šiuo atveju – filmas ir aktorius scenoje yra lygiaverčiai partneriai, vienas kitą papildantys. Aktoriai, vaidinantys videofilme, susitinka su pjesės autore, kuri vaidina pagrindinę heroję.
Andrius Bialobžeskis: Mano personažas – gerai temperuotas katinas, atliekamas įmitusio vyro pačiame jėgų žydėjime, visoms amžiaus grupėms, nežiūrint jų seksualinių, politinių ar religinių pažiūrų. Vaidinu universalią žmogišką būseną, bendras jausmų kategorijas, tokias kaip konfliktiškumas, vienišumas, neprisitaikymas, nesusitaikymas, egocentrizmas.
Aneta Anra: Atostogaudama vasarą Londone, metro rašydavau miniatiūras, kurios dabar tapo Andriaus monologais spektaklyje. Ta visa istorija nėra nuo A iki Z autobiografinė. Susikūriau galvoje tokį vaizdinį, kas gi ten nutiko. Daug epizodų yra visiškai tikroviški, personažai turi savo prototipus.

DAUGIAU