Kaunas Blues šventinis koncertas: Freedonia (Ispanija)

Kaunas Blues šventinis koncertas: Freedonia (Ispanija)

FREEDONIA (Ispanija)
Neblėstanti ugnis
Gruodžio 7 d. | durys 18:00 | pradžia 19:00 | Kauno sporto halė
Perkant 4 ir daugiau bilietų taikoma 25% nuolaida krepšeliui
Senjorams, studentams ir moksleiviams taikoma 20% nuolaida
 
Ar gali kas tamsų lietuvišką gruodį sušildyti labiau nei muzikinė ugnis iš Ispanijos? Ugnis, savyje sulydanti bliuzą, funk, soul, afrobeat ir roko tradicijas. Visa tai talpina grupės iš Madrido „Freedonia“ kūryba. Lietuvoje kadaise jau lankęsi muzikantai grįžta su trenksmu!
2006-aisiais susikūrusios grupės skambesys ypač turtingas. Pirmiausia išgirstame įspūdingą Maika Sitte balsą. Kaip ir priklauso aukščiausio lygio bliuzo ar soul tradicijos atstovei, sugėrusiai Ettos James, Arethos Franklin ir kitų legendų įtakas, jos vokalas vinguriuoja per pačias įvairiausias emocines plotmes – čia jaučiame ir jėgą, ir euforiją, ir melancholiją, ir įniršį. Tačiau Maika – tik dalis grupės. Šalia jos girdime įspūdingą instrumentinę pusę: neleidžiantį ramiai nusėdėti vietomis bliuzinį, vietomis funk stilistikos ritmą, subtilias gitaros partijas ir, žinoma, galingą pučiamųjų sekciją. Pučiamieji suteikia muzikai daug naujų spalvų tiek tarpusavio variacijomis, tiek dreifavimu į afrobeat ar dar kitokios stilistikos pusę.
Šalia muzikinės plotmės verta dėmesio ir idėjinė, atsiskleidžianti tiek dainų tekstuose, tiek veikloje. Inspiruoti tiek globalių tendencijų, tiek, turbūt, ir 70-ųjų funk ir soul dvasios, grupė nevengia apdainuoti pasaulinių problemų – nuo socialinės neteisybės iki ekologinių katastrofų. Vis dėlto, tai nėra tik kritika – Freedonia siekia skleisti viltį ir optimizmą. Negana to, grupė yra dažni svečiai įvairiuose paramos koncertuose ir socialinėse akcijose.
Per savo netrumpą gyvavimo laikotarpį Freedonia spėjo išleisti keturis studijinius albumus: 2012-aisiais pasirodė debiutas „Freedonia“, 2014-aisiais – „Dignity and Freedom“, 2017-aisiais publiką nudžiugino dviguba plokštelė „Shenobi“, o 2019-aisiais dienos šviesą išvydo rašytojo Jose Saramago kalbos įkvėptas „Conciencia“. Neseniai pasirodė naujas grupės singlas „Cheap Love“. Grupė yra dalyvavusi daugybėje reikšmingų festivalių ir užsirekomendavo kaip ypatingai stiprus koncertinis kolektyvas. O kaip gali būti kitaip, jei Freedonia – tai ir stipri vokalistė, ir puikūs instrumentalistai, ir muzika, per siautulingą, sėdėti neleidžiantį ritmą ir spalvingas melodijas kviečianti kurti gražesnį ir teisingesnį pasaulį.
 
Vaizdo įrašai
Running to Nowhere / Koncertas Kaune: https://youtu.be/0xUynAgzbBc?si=8tMn6FWr_bhjF22r
 
 
Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė
 

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

Durys atidaromos: 18:00
Renginio trukmė: 2:00
Pertraukos: yra
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: iki 7 metų amžiaus imtinai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
Perkant 4 ir daugiau bilietų taikoma 25% nuolaida krepšeliui
Senjorams, studentams ir moksleiviams taikoma 20% nuolaida
DAUGIAU