KAUNE LINKSMAI RIEDĖS VAIKŲ VELYKĖLĖS

KAUNE LINKSMAI RIEDĖS VAIKŲ VELYKĖLĖS

Kauno tautinės kultūros centras kviečia tradiciškai užbaigti Velykų švenčių laikotarpį.

Atvelykio dieną, balandžio 27 d., sekmadienį, 12 val. prie Kauno pilies, Kanklininko skulptūros, vyks tradicinė šventė ,,Vaikų Velykėlės”. Aikštė bus pilna linksmo šurmulio ir vaikų klegesio. Velykų bobutė ragins ridenti ir marginti margučius, vaišins kiškio pyragu. Žaisdami vaikai vingiuotu taku keliaus didžiausios Kaune Velykėlių knygos puslapiais, kurie nuves prie milžinės sakmių anties, stebuklingo jos kiaušinio, paslaptingų dėlionių ir sūpynių. Versis Saulės vartai, dardės vežimo ratai, suksis malūno sparnai, o varžytuvių laimėtojai džiaugsis dovanomis.

Kartu su vaikais tautodailininkai dekoruos simbolinius kiaušinius, kūrybinėse dirbtuvėlėse kurs lietuviškų margučių raštus, tradicinius žalčio, ugnies, saulės, žemės, ženklus, pins žolynų kasas, aus juostas.
Prie Velykų medžio, kiaušinyko, suks ratelius folkloro ansamblis ,,Sodyba“, o Velykų bobutė, linkėdama laimės ir sveikatos, primins krikštamotėms, kad gražiausią margutį padovanotų savo krikšto vaikams.

Koncertuos Kauno miesto vaikų folkloro ansambliai: „Sodyba“, „Ratilėlis“, „Sodailio“, „Dailingė“, „Linksmoji armonika“, „Kauno bandonija“, „Gyvasis folkloras“ ir tautinių šokių ansamblio „Kalvelis“ liaudies instrumentų orkestras.
Unikaliomis archaiškų protėvių dainų interpretacijomis 15 val. stebins populiari ekspresyvaus folk-roko grupė „Žalvarinis“.

Sakoma, kad Atvelykis panašus į upelį, kuris ištryškęs iš Velykų šaltinio ima šakotis, kad atgaivintų ir atnaujintų kiekvieną. Todėl ateikime visi, dideli ir maži, atsineškime ne tik gerą nuotaiką, bet ir margučių! Dovanų ir netikėtumų tikrai netrūks!

Rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras
Partneris: Vytauto Didžiojo universitetas

Informacija: tel. 8-37- 407135, www.ktkc.lt

DAUGIAU