Kauno bienale Tekstilė’11

Kauno bienale Tekstilė’11

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12 , Kaune

Karaliaus Kauno bienalė TEKSTILĖ’11.

Galerijos salėse pristatomos parodos: Dar kartą istorija, Dar kartą pasakojimas, Dar kartą į ateitį, Lozanos bienalės kolekcija, Kosta Rikos kolekcija, Portugalijos kolekcija bei personalinės Lia Cook (JAV), Cynthia Schira (JAV), Chunghie Lee (Korėja), Louise Lemieux Bérubé (Kanada) parodos.

Viena įdomiausių Kauno bienalės dalių – konkursinė programa Dar kartą pasakojimas. Savo norą dalyvauti šioje parodoje buvo pareiškę daugiau kaip 300 menininkų iš 43 pasaulio šalių, tačiau parodai buvo atrinktas 31 projektas.

Parodoje Dar kartą istorija išvysime Lietuvos meno istorijos variacijas. Menininkės Monika Žaltauskaitė-Grašienė ir Daiva Zubrienė tekstiliškai interpretavo Liudo Truikio, Viktoro Petravičiaus, Rimvido Jankausko-Kampo, Marijos Teresės Rožanskaitės, Igorio Piekuro, Kazimieros Zimblytės, Sofijos Veiverytės, Alberto Veščiūno, Jono Meko, Eglės Velaniškytės, Aušros Andziulytės, Vilmanto Marcinkevičiaus, Šarūno Saukos, Lauros Garbštienės, Alekso Andriuškevičiaus, Audronės Petrašiūnaitės, Prano Griušio ir Jono Gasiūno kūrinius. Šioje parodoje nėra apeliuojama į kūrinių originalų ir tekstilinių jų versijų analogiškumą bei tikslumą.

Parodą Dar kartą į ateitį kuruoja meno kritikė, rašytoja, leidinių sudarytoja Sarah E. Braddock Clarke. Jos surinkta kolekcija – eksperimentinio pobūdžio paroda, kurioje siekiama atskleisti naujausius aukštųjų technologijų ir išmaniosios tekstilės mokslo laimėjimus. Kuratorė pakvietė menininkus tyrėjus pristatyti aukštųjų technologijų kūrinius. Kanados, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų laboratorijose ir universitetuose sukurtus eksperimentinius audinius, kostiumus ir dar tik daromus mokslinius bandymus bus galima išvysti parodoje.

Lozanos bienalės kolekcijoje bus eksponuojamas Tomso Pauli fondo ir tarptautinių tapiserijos bienalių, vykusių Lozanoje, Šveicarijoje, 1962–1995, palikimas.

Kosta Rikos kolekciją pristato menininkai, kurių asmeninė vizualinė patirtis kilo iš tradicijų ir žavėjimosi pluoštais. Pluoštų jungimas Kosta Rikoje laikomas tradicine tekstiline technologija, nutiesusia tiltus ir leidusia išreikšti asmenines skirtingų tekstilės kūrinių vizijas. Tai padeda keistis informacija (šalyje ir pasaulyje) ir interpretuoti tekstilinius šioje parodoje pristatomus objektus.

Portugalijos kolekcijos parodai kuratorė ir menininkė Lúcia David atrinko šešis įvairių sričių ir stilių menininkus, kurie tiria tekstilę įvairiais būdais ir iš įvairių kampų. Anksčiau dirbę mados dizaineriais, iliustratoriais, dailininkais ir skulptoriais, šie menininkai pasirinko tekstilę kaip išraiškos priemonę menui, istorijai ir kultūrai sujungti.

Lia Cook (JAV) personalinėje parodoje pristatys darbus iš savo naujausių tyrimų projekto, kurį įgyvendino kartu su Pitsburgo universiteto medicinos mokykla – žakardo audinius ir videodarbą.

Cynthia Schira (JAV) rengia parodas daugiau nei 40 metų ir yra viena iš įtakingiausių šiuolaikinės tekstilės pasaulio figūrų.

Chunghie Lee (Korėja) yra tekstilės menininkė ir rašytoja. 1994 metais ji gavo Fulbraito stipendiją dirbti Rod Ailando dizaino mokykloje. Čia ji pademonstravo tradicinę bojagi (Bo-ja-ki) techniką, kurią naudoja kūryboje. Šioje parodoje menininkė pristato instaliaciją „Bevardės moterys“.

Louise Lemieux Bérubé (Kanada) parodys didelio formato žakardo audinius, pagamintus iš jos pačios nuotraukų, vaizduojančių šokėjus, kur judesys ir energija transformuojami į sudėtingas audimo struktūras.

Parodos veiks: 2011 09 22 – 2011 12 04

DAUGIAU