Kauno maratonas 2010

Kauno maratonas 2010

Dviratininkų šventė Kauno gyventojams ir svečiams

Informacija dalyviams

Jei mėgsti važinėti dviračiu, jei pasiilgai šventės dviratininkams ir nori pabūti su bendraminčiais, jei patinka dviračių sportas ir nori išbandyti savo jėgas Kauno gatvėse – šis renginys tau. Tokio dar nebuvo, todėl nepraleisk progos. Skirtas visiems, dideliems ir mažiems, jauniems ir pagyvenusiems. Perskaityk informaciją, pasiruošk dviratį, registruokis ir pasimatysime starte 2010 m. gegužės 16 d. Jonavos gatvėje. Pakviesk savo artimuosius ir draugus.

1. Tikslas

Skatinti dviračio, kaip ekologiškos transporto priemonės naudojimą Kaune. Plėtoti kūno kultūros, sveiko gyvenimo būdo ir dviračių sporto masiškumą tarp Kauno ir Lietuvos gyventojų. Populiarinti dviračių sportą ir važinėjimą dviračiu visiems.

2. Organizatoriai, vieta ir laikas

Dviračių maratoną organizuoja ir vykdo: Kauno orientavimosi sporto klubas „Takas”. Globėjas ir pagrindinių prizų steigėjas Kauno miesto savivaldybė ir Kauno meras. Klubas „Velomanai”.

Varžybų laikas: 2010 m. gegužės mėn. 16 d. (sekmadienis). Startas 10.00 val.
Vaikų grupės startas 13.00
Varžybų vieta: Kaunas, Jonavos g. ir Šiaurės pr. dalis. Starto-finišo vieta ties Jonavos ir P.Kalpoko gatvių sankryža.

Registracija vietoje ir starto rinkinio išdavimas organizatorių palapinėje starto vietoje 2010 gegužės 16 d. nuo 8.00 iki 9.30 val. Visiems rekomenduojame išankstinę registraciją internetu www.kaunomaratonas.lt ir išankstinį startinio mokesčio apmokėjimą.

Varžybų vyr. teisėjas Devis Žilovas (685) 84685
Trasos vyr. teisėjas Juozas Rutkauskas
Bendra informacija Linas Vainius (699) 33661
El. paštas: info@kaunomaratonas.lt

3. Trasa ir sąlygos

Trasa eina ratu nuo starto-finišo vietos Jonavos-Kalpoko g. sankryžos  – Jonavos gatve iki Šiaurės pr. (ties „Šilo” parduotuve), posūkis dešinėn įkalnėn ir viršuje apsisukus  leistis žemyn, posūkis kairėn ir atgal iki starto vietos. Važiuojantys vieną ratą finišuos, važiuojantys daugiau ratų apsisuks prieš finišą kairėn ir važiuos savo distanciją.
Renginio metu trasa uždaryta nuo autotransporto eismo, išskyrus organizatorių ir spec. transportą. Visi dalyviai privalo laikytis Kelių eismo taisyklių ir teisėjų reikalavimų.

Kiekvienas dalyvis registracijos metu pasirenka norimą distanciją pagal grupes:
„Pagrindinių  lenktynių”  dalyviai vyrai – 75 km (10 ratų po 7,5 km);
„Pagrindinių lenktynių” dalyvės moterys 30 km (4 ratai);
„Važiavimo” dalyviai visi norintys asmenys – 30 km (4 ratai);
„Važiavimas visiems” visi norintys asmenys – 7,5 km (1 ratas);
„Važiavimas vaikams” dalyviai vaikai – 6 km (sutrumpintas 1 ratas be įkalnės).

Pagrindinių lenktynių dalyviams ir Važiavimo dalyviams yra tarpinis kalnų finišas kiekvieno rato įkalnėje. Dviračių maratono trasoje už tarpinio kalnų finišo įrengtas maitinimo punktas. Trasoje įrengtas kontrolinis kirtimo taškas, kurį paskutiniame rate reikia kirsti ne vėliau 12:45 val. Finišas uždaromas 13:00 val.
Pagrindinėse lenktynėse, Važiavime, „Važiavime visiems” naudojama elektroninė laiko registracijos sistema „ChampionChip”.

Bendras startas visiems dalyviams. Dalyviai starto zonoje surikiuojami pagal pajėgumą ir organizatorių išduotus numerius. Neleidžiama startuoti iš kitos grupės zonos.
Dalyviai pažymėta trasa turi įveikti visą pasirinktą distanciją. Neteisėtai sutrumpinę arba  nepravažiavę visos trasos, judantys trasoje pašalinių pagalba ir kitaip grubiai pažeidę maratono nuostatus diskvalifikuojami.

4. Reikalavimai dviračiams

Dviračių pasirinkimas yra laisvas. Dalyviai gali važiuoti su visokiais techniškai tvarkingais dviračiais, turinčiais veikiančius stabdžius.
Siekiant užtikrinti dalyvių saugumą, dviračių vairai ir (arba) uždedami vairo priedai skirti asmeninėms lenktynėms laikui arba triatlonui neleidžiami. Draudžiami ratai su mažiau nei 16 stipinų (pvz. „lieti ratai” su plokščiais 3-4 stipinais draudžiami).
Visiems dalyviams privalomi šalmai. Be jų neleidžiama startuoti. Rekomenduojama dėvėti dviratininko pirštines.

5. Dalyviai

Kauno dviračių maratone gali dalyvauti visi Lietuvos ir užsienio gyventojai, sportininkai ir mėgėjai, moterys ir vyrai, vaikai.
Pagrindinėse lenktynėse gali dalyvauti sportininkai ir mėgėjai, gimę 1995 metais ar anksčiau. Sportininkai, turintys UCI nustatytos formos licenciją, privalo ją nurodyti registracijos metu.
Važiavime ir „Važiavime visiems” gali dalyvauti visi norintys asmenys, gimę 1995 metais ir anksčiau. Važiavime vaikams gali dalyvauti vaikai gimę 1996-2000 metais. Nepilnamečiai (M12, M14, V12, V14) gali dalyvauti pristatę raštišką tėvų arba globėjų sutikimą registracijos ir numerių išdavimo metu. Dalyvaujantiems kartu su tėvais, tėvai turės pasirašyti sutinkantys su organizatorių sąlygomis.

M-12 – Mergaitės gim. 1998-2000 m. (gali dalyvauti su tėvų arba globėjų sutikimu ir priežiūra)
M-14 – Mergaitės, gim.1996-1997 m.
M-16 – Jaunutės, gim. 1994-1995 m.
M-18 – Jaunės, gim. 1992-1993 m.
M-Elite – Moterys, gim. 1991 m.ir anksčiau, nepriskyrusios savęs kitoms grupėms
M-19 – Moterys gim. 1976-1991 m. nepriskiriančios savęs M-Elite
M-35 – Moterys gim. 1966-1975 m. nepriskiriančios savęs M-Elite grupei
M-45 – Moterys gim. 1956-1965 m. ir nepriskiriančios savęs M-Elite grupei
M-55 – Moterys gim. 1955 m. ir anksčiau ir nepriskiriančios savęs M-Elite grupei
V-12 – Berniukai gim. 1998-2000 m. (gali dalyvauti su tėvų arba globėjų sutikimu ir priežiūra)
V-14 – Berniukai gim. 1996-1997 m. (gali dalyvauti su tėvų arba globėjų sutikimu ir priežiūra)
V-16 – Jaunučiai gim. 1994-1995 m.
V-18 – Jauniai gim. 1992-1993 m.
V-Elite – Vyrai gim. 1991 m. ir anksčiau bei nepriskyrę savęs žemiau esančioms grupėms
V-19 – Vyrai gim. 1976-1991 m. ir nepriskiriantys savęs V-Elite grupei
V-35 – Vyrai gim. 1966-1975 m. ir nepriskiriantys savęs V-Elite grupei
V-45 – Vyrai gim. 1956-1965 m. ir nepriskiriantys savęs V-Elite grupei
V-55 – Vyrai gim. 1955 m. ir anksčiau ir nepriskiriantys savęs V-Elite grupei

Amžiaus grupės, kurioje startavusių dalyvių yra mažiau nei 6, dalyvių rezultatai sujungiami ir pateikiami su aukščiau nurodytos (jaunesnės) grupės dalyviais. Tokiu atveju, vedama sujungtos grupės įskaita.

6. Registracija, starto mokestis ir numerių išdavimas

Išankstinė registracija internetu adresu http://www.kaunomaratonas.lt nuo 2010 m. kovo 25 d. iki 2010 m. gegužės 11 d. 24:00 val.

Registracija ir starto numerių išdavimas vietoje – 2010 m. gegužės 16 d. nuo 8:00 iki 9:30 val. prie starto-finišo organizatorių palapinėje. Visi dalyviai turės pritvirtinti prie dviračių rėmų specialius daviklius laiko nustatymui. Po finišo daviklį su laikikliu privaloma grąžinti organizatoriams. Praradus daviklį dalyvis turi sumokėti 85 litų kompensaciją. Dalyviai ant marškinėlių turės prisitvirtinti starto numerius.

Startinis mokestis
Registracija patvirtinama ir numeris skiriamas tik sumokėjus starto mokestį
 – Pagrindinių lenktynių (10 ratų), Važiavimo (4 ratai) dalyviams kai registruojamasi iš anksto internetu – 10Lt žmogui, starto vietoje – 20 Lt žmogui.
– „Važiavimo visiems” (1 ratas) dalyviams, kai registruojamasi iš anksto internetu – 5 Lt, starto vietoje  10 Lt žmogui.
– Važiavimas vaikams – 5 Lt vaikui.
Sumokėti pavedimu į OSK “Takas” (įm. kodas 193156286) sąskaitos Nr. LT307300010002257191 AB bankas Swedbank (banko kodas 73000).
Dėl sąskaitų už paslaugas kreiptis į OSK „Takas” info@kaunomaratonas.lt

7. Komandos

Maratone gali dalyvauti sporto ir mėgėjų komandos, kai bent 5 jų nariai užsiregistravę asmeniškai. Dalyvis gali pasirinkti tik vieną komandą. Komandinė įskaita galios, jei bus užregistruotos ne mažiau 5 tos kategorijos  komandos.

Sporto komandos startuoja Pagrindinėse lenktynėse su vienodais marškinėliais. Sporto komandų laimėtojai išrenkami susumavus 3-jų geriausių dalyvių taškus bendroje įskaitoje (atskirai vyrų ir moterų). Sporto komandoms papildomas startinis mokestis 100 litų.
Sporto mokykloms – pagal atskiras kolektyvines paraiškas (mažiausiai 5 dalyviai) nustatomas -30% mažesnis lengvatinis mokestis. Dėl didesnių nuolaidų mokyklų atstovams kreiptis į organizatorius. Visos sporto komandos paraiškoje nurodo dalyvių vardą, pavardę, klubą, gimimo metus, miestą, grupę, kontaktinį tel., kontaktinį el. pašto adresą.
Kolektyvines paraiškas siųsti info@kaunomaratonas.lt.

Į Mėgėjų komandas gali registruotis neribotas dalyvių skaičius, nepriklausomai nuo distancijos. Laimi daugiausiai taškų bendroje įskaitoje surinkusi komanda. Kuo daugiau komandoje narių ir kuo daugiau ratų jie nuvažiuoja, tuo daugiau taškų. Komandos dalyviai asmeniškai registruodamiesi nurodo savo komandos pavadinimą. Galima pasirinkti jau užregistruotą komandą, ar nurodyti savo. Mėgėjų komandas gali sudaryti darbo kolektyvai, organizacijos, bendruomenės,  gatvės ar rajono (pvz. Savanorių pr. ar Žemųjų Šančių), mokyklos komandos ar bendraminčių grupės pagal pageidavimą. Mėgėjų komandoms nėra papildomo komandos startinio mokesčio.

8. Nugalėtojų išaiškinimas ir apdovanojimai

Pagrindinėse lenktynėse apdovanojami greičiausi amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai bei dalyvių vietos absoliučioje įskaitoje. Taip pat tarpinio kalnų finišo nugalėtojai ir prizininkai.

Važiavimo ir „Važiavimo visiems” dalyviams nėra prizinių vietų, išskyrus specialius rėmėjų prizus. Skelbiamas tik kiekvieno dalyvio trasos įveikimo laikas ir finišo kirtimo eiliškumas (absoliutus ir amžiaus grupėje).
Važiavimo vaikams nugalėtojai ir prizininkai apdovanojami pagal amžiaus grupes.
Sporto ir mėgėjų komandų nugalėtojai ir prizininkai apdovanojami organizatorių prizais.
Išankstiniai rezultatai skelbiami interneto svetainėje http://www.kaunomaratonas.lt nuo 2010 m. gegužės 18 d. Galutiniai rezultatai skelbiami interneto svetainėje http://www.kaunomaratonas.lt nuo 2010 m. gegužės 23 d.

9. Saugumas trasoje.

Asmeninė atsakomybė. Visi Dviračių maratono dalyviai už saugumą trasoje atsako patys ir
prisiima pilną atsakomybę dėl galimų lenktynių incidentų (įskaitant, bet neapsiribojant griūtis, traumas, susidūrimus su žiūrovais, gyvūnais, stovinčiomis ar judančiomis transporto priemonėmis, kitais kelio įrengimais ar trasoje esančiais objektais) bei galimų sveikatos sutrikimų tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su dalyvavimu Dviračių maratone. Registruodamiesi Pagrindinėms lenktynėms dalyviai patvirtina, kad prisiima visą šiame punkte minimą atsakomybę ir, kad laikosi LR Sporto įstatyme numatytų sveikatos pasitikrinimo reikalavimų.

Eismo saugumas

Visi dalyviai privalo vykdyti lenktynių teisėjų ir eismo reguliuotojų nurodymus. Pagrindinę dalyvių grupę lenktynių metu lydi saugos tarnybos ir teisėjų automobiliai, turintys  o je dirbančių pastangomis eismo pirmumą. Visi lenktynių dalyviai prieš pasinaudodami eismo pirmumo teise, privalo įsitikinti, kad tokia teisė jiems suteikta ir kitiems eismo dalyviams yra aiški. Atsilikusių nuo pagrindinės grupės dalyviai Dviračių maratono trasoje turi laikytis dešinės ir vadovautis Kelių eismo taisyklėmis ir eismo reguliuotojų nurodymais.

Nuo pagrindinės grupės atsilikę dalyviai ir grupės turi laikytis dešiniojo kelio krašto ir netrukdyti saugiai aplenkti. Griežtai draudžiama išvažiuoti į priešpriešinio eismo juostą. Dėl techninių ar kitų kliūčių trasoje sustoję dalyviai privalo pasitraukti iš trasos į dešinį kelkraštį ir netrukdyti kitiems dalyviams.

Dalyviams važiuojant draudžiama naudotis mobiliaisiais telefonais ir grotuvais su ausinėmis.

10. Papildomos sąlygos.

Maratono dalyviams gali būti suteikiama techninė pagalba trasoje iš šalies (komandos personalo ir pan.). Techninė pagalba gali būti suteikiam tik dešinėje kelio pusėje, pasitraukus į kelkraštį. Techninės pagalbos automobiliai negalės judėti trasoje renginio metu, todėl vietas techninės pagalbos teikimui pasirenka iš anksto.  Jeigu dalyvis dėl techninio gedimo ar kitos priežasties nebegali pabaigti pasirinktos distancijos, jis savarankiškai pasišalina iš trasos netrukdydamas kitiems dalyviams ir informuoja teisėją apie pasitraukimą. Nebaigusio distanciją dalyvio rezultatai nevertinami, o finišo protokole prie pavardės parašoma „nebaigė”.

11. Varžybų atšaukimas

Organizatoriai gali atšaukti Kauno dviračių maratono renginį, iškilus “Force majeure” nepaprastoms aplinkybėms, kurių negalima nei numatyti arba išvengti, nei kuriomis nors priemonėmis pašalinti. Tai gali būti stichinės gamtos nelaimės (uraganai, potvyniai, smarkios liūtys), gaisrai, teisėti ar neteisėti valstybės  valdymo  institucijų veiksmai ir kitos renginio organizavimui ir dalyvių saugumui grėsmę keliančios kliūtys.
Renginio atšaukimo atveju dalyviams startinis mokestis nėra grąžinamas ir renginys neperkeliamas į kitą datą. Rėmėjams paramos lėšos negražinamos.
Atšaukimas skelbiamas www.kaunomaratonas.lt ir pagal galimybes žiniasklaidoje.

Daugiau informacijos: www.kaunomaratonas.lt

DAUGIAU