Kauno tarpukario architektūros vertės

Kauno tarpukario architektūros vertės

Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Vilniaus g. 33, Kaune

gegužės 7 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į architektūros istoriko dr. Vaido Petrulio paskaitą ir diskusiją „Europos paveldo ženklas: Kauno tarpukario architektūros vertės”.

2015 m. balandžio 15 d. 1919-1940 m. Kauno architektūriniam paveldui buvo iškilmingai įteiktas Europos paveldo ženklas. Paskaitos metu klausytojai susipažins su šio įvertinimo tikslais ir reikšme, detaliau sužinos apie pastatus, paminėtus šioje garbingoje nominacijoje. Diskusijoje bus kalbama apie tai, kaip šis įvykis galėtų prisidėti prie Kauno miesto ir jo architektūrinio palikimo išsaugojimo bei populiarinimo.

Europos paveldo ženklastai Europos Sąjungos iniciatyva, kuria siekiama pažymėti atrinktų paveldo vietų istorinę ir kultūrinę svarbą Europai ir Europos Sąjungos kūrimui. Tarpvyriausybinė Europos paveldo ženklo iniciatyva buvo pradėta 2006 m. Grenadoje, Ispanijoje. Šio ženklo vertė siejama su švietėjiška veikla, paveldo vietų bendradarbiavimu dalijantis patirtimi ir geriausios praktikos pavyzdžiais. 

Dr. Vaidas Petrulis yra architektūros istorikas, KTU Architektūros ir statybos instituto vyr. mokslo darbuotojas, monografijų „Architektūra sovietinėje Lietuvoje” (2012) bei „Lietuvos tarpukario architektūrinis palikimas: materialumo ir nematerialumo dermė” (2015) bendraautoris, taip pat skaitmeninio Lietuvos architektūros istorijos archyvo www.autc.lt  iniciatorius.

DAUGIAU