„Kaziuko mugė”

„Kaziuko mugė”

„Iš sostinėje vykstančių tradicinių švenčių ryškiai išsiskiria Kaziuko mugė. Visų pirma gilia istorine tradicija, – ji kilusi iš šventojo karalaičio Kazimiero pagerbimo procesijų, rengiamų nuo 1604 metų. Laikui bėgant bažnytinę šventę lydinti prekyba išaugo iki spalvingos trijų  dienų Kaziuko mugės.  Turėdama šimtmečių tradiciją, rodydama rankų darbo išmoningus gaminius, vaišindama kulinarinio paveldo valgiais, džiugindama unikaliomis vilnietiškomis verbomis, mugė neturi lygių aplinkiniuose kraštuose.”

Prof. L. Klimka

 

                      Kaip ir kiekvieną pavasarį į Vilniaus senamiesčio gatves sugrįžta šurmuliuojanti Kaziuko mugė. Istoriniai šaltiniai byloja, kad ši šventė buvo ne tik tautodailininkų ir liaudies meistrų sambūris, sutraukdavęs amatininkus iš atokiausių Lietuvos kampelių bei kaimyninių šalių, bet ir smagus mugės lankytojų bei dalyvių pasibuvimas su  įvairiausių žanrų muzikantais, artistais. To pasibuvimo netruks ir šiemet, nes Vilniaus etninės kultūros centras šių metų Kaziuko mugei rengia specialią kultūrinę programą.

                      Kovo 4 d Vilniaus arkikatedros bazilikos Šv. Kazimiero koplyčioje planuojama pašventinti ir Kaziuko mugės vėliavą (autorė – Nijolė Stunskaitė).

Kultūrinė Kaziuko mugės programa vilniečius bei miesto svečius kviečia – į Gedimino prospektą (prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro), Pilies gatvės pradžią, Rotušės aikštę, Tymo kvartalą, Maironio gatvę, kavinę „Pas Kaziuką” („Aula”, Pilies g. 11).

 

 

KAVINĖJEPAS KAZIUKĄ“.

Kaziuko mugės metu dvi dienas, kovo 6 ir 7 d. veiks proginė kavinė „Pas Kaziuką” (kavinė „Aula”- Pilies g. 11).

Kovo 6 d. (18-22 val.) – Vilniaus etninės kultūros centro pastangomis išleistos knygos „Kaziuko mugė” pristatymas. Koncertuos Vilniaus m. folkloro kapelijos. Kviečiame visus Kazius ir Kazimieras, kurie bus pagerbti!

Kovo 7 d. (18-22 val.) – Meilės vakaras! Lankytojų lauks speciali vakaro programa „Sapne tave mačiau”. Vakarą ves aktoriai Irena Jankutė ir Donatas Kalkauskas. Programoje: Kauno pantomimos teatro aktoriai, VšĮ „Teatriukas”, meilės romansų atlikėjų grupės: „Juodosios rožės”, „Lauksna”, „Bičiuliai”, apie meilę prabils jaunieji Vilniaus poetai ir prozininkai, Naujosios Vilnios kultūros centro ansamblis „Akordas”, instrumentinė grupė „JA-DA”; atrakcijos kavinės lankytojams meilės tema.

 

TEATRALIZUOTOS MUGĖS EITYNĖS

Kovo 7 d. 11 val. nuo V. Kudirkos aikštės Gedimino prospektu, Šventaragio, Pilies, Didžiąja gatvėmis į Rotušės aikštę žygiuos apie 60 teatralizuotų eisenos grupių.

 

ROTUŠĖS AIKŠTĖS SCENOJE – Kaziuko mugės atidarymas, uždarymas ir koncertai

Kovo 7 d. (12-18 val.). Kaziuko mugės atidarymas (12 val.), meno kolektyvų pasirodymai.

Kovo 8 d. (12-17 val.). Meno kolektyvų pasirodymai, Kaziuko mugės uždarymas bei apdovanojimai (15 val.).

„Kaziuko kinas”

Kovo 7 d. (11-19 val.), kovo 8 d. (11-18 val.) Rotušės aikštės scenoje – vaizdo projekcija  „Kaziuko kinas”. Ekrane bus rodomi filmas apie Kaziuko mugę bei istorinės nuotraukos iš įvairių archyvų.

 

TYMO KVARTALE – Ūkininkų ir vaikų kiemas

Kovo 7 d. (12-18 val.), kovo 8 d. (11-16 val.). Tymo kvartalo miestelyje šeimininkaus 2 vedėjai – aukštaitis Jurgis ir linksmuolis Kaziukas. Žaidimai, atrakcijos, įvairios rungtys suaugusiems ir vaikams; Ūkininkų gaminių aukcionas; Muzikantų, kitų atlikėjų pasirodymai; Šauniausio ūkininko rinkimai. Visi norintys galės pajodinėti Šetlando poniu.

 

 

ALTERNATYVIOJI MAIRONIO GATVĖ SENUOSIUOSE VDA RŪMUOSE (Maironio g. 6)

Kovo 6-7 d. (14-18 val.), kovo 8 d. (12-16 val.) –  alternatyvi jaunimo kultūrinė programa.

„Market12″ – jaunų menininkų judėjimas, surengsiantis ne tik kūrybines dirbtuves, tačiau pardavinėsiantis ir rankų darbo žaislus, aksesuarus bei meno dirbinius.

„Pasaka iš rūsio” – jaunų menininkų judėjimas, nustebinsiantis gatvės dalyvius ne tik fotografijų kūrybinėmis dirbtuvėmis, bet ir originalių šviestuvų paroda, netikėta muzika, kinu ir kitomis staigmenomis.

„Ore.lt garsas” su įvairias scenas atstovaujančiais DJ priešaky taps vienu pirmųjų ženklų, jog įžengta į alternatyviąją Maironio gatvę.

„Senų knygų knygynas” kvies įsigyti senų, tačiau dėl to – ne mažiau vertingų knygų, suteiks galimybę keistis knygomis.

VDA studentų darbai, kūrybinės dirbtuvės bei kitokie VDA studentų projektai – viena esminių alternatyviosios Maironio gatvės dalių. Buvę ir esami studentai pateiks ne tik savo dirbinius, bet ir idėjas: nuo molio – iki drobės, nuo šilko – iki fotografijos.

„Graffiti dirbtuvės”. Graffiti meistrai ne tik vietoje kurs ir demonstruos savo kūrinius, tačiau ir dalinsis patirtimi bei pasakos apie šią išraiškos formą kiekvienam susidomėjusiam.

Gatvės muzikantai. Gatvės šurmulį kels ne tik kviestiniai muzikantai, bet ir kiekvienas norintis.

„Austos skulptūros”. Audimo kūrybinės dirbtuvės – kiekvienas alternatyviosios Maironio gatvės dalyvis galės prisidėti prie trijų skulptūrų kūrimo.

 

PILIES G. PRADŽIOJE

Kovo 7 d. (11-16 val.), kovo 8 d. (12-15 val.) –  muzikantų, kapelų, folkloro ansamblių pasirodymai.

 

PRIE NACIONALINIO DRAMOS TEATRO

Kovo 7 d. (12-17 val.), kovo 8 d. (12-15 val.) –  aktorių, mimų, muzikantų, kapelų, folkloro ansamblių ir kt. pasirodymai.

 

VAŽNYČIOTOJAI

važnyčiotojai su bričkomis važinės dviem maršrutais: „Centrinis knygynas – Nepriklausomybės aikštė” ir  „Katedros aikštė – Tymo kvartalas”.

 

„KAZIUKO LAIKRAŠTIS”

Kovo 6-8 d. (9-18 val.) bus platinamas VšĮ „Laisvės atolas” išleistas specialus mugės leidinys. Šeštąjį „Kaziuko laikraščio” numerį visi norintys galės įsigyti Pilies gatvės pradžioje, Tymo kvartale, prie Lietuvos nacionalinio dramos teatro bei „judančiuose” prekybos punktuose visoje mugės teritorijoje.

 

ROTUŠĖS AIKŠTĖJE PRIE SCENOS – proginės Kaziuko mugės monetos kaldinimas

Šventės metu senoviniu kalimo prietaisu bus kaldinamos proginės mugės monetos. Visi norintys galės monetą išsikaldinti ir patys.

Rekordinės verbos

Kovo 6-8 dienomis bus eksponuojama tautodailininkės Teresos Michalkevič iš Čekoniškių km. (Vilniaus r.) surišta 6 m aukščio tradicinė verba bei Nijolės Stunskaitės origami technika išlankstyta 5,7 m. popierinė verba.

Kovo 8 d. planuojama į Lietuvos rekordų knygą įregistruoti didžiausią tradicinę verbą.

 

 

Programa dar gali keistis

 

 

 
 

 

 

Rengėjas: Vilniaus etninės kultūros centras

 

 

Daugiau informacijos: www.etno.lt arba tel. 8 5 279 12 88

 

DAUGIAU