Keisti šokiai

Keisti šokiai

Augusta Romaškevičiūtė – altas
Eglė Andrejevaitė – fortepijonas
 
Programa: F. Bridge, G. Kuprevičius, R. Vitkauskaitė., B. Britten, C. Schumann.
 
Jau ne pirmą kartą išskirtinius kamerinės muzikos koncertus Lietuvoje pristatanti altininkė Augusta Romaškevičiūtė ir šįkart drauge su pianiste Egle Andrejevaite kviečia pasiklausyti ypatingos programos. Joje bus varijuojama tarp įvairiapusio alto ir fortepijono repertuaro atskleisiančio plačias instrumentų galimybes: nuo originalių opusų iki aranžuočių. Koncerte pirmą kartą skambės net du lietuvių kūriniai: balandį 80-metį švenčiančio kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus “Keisti šokiai” pritaikyti altui ir fortepijonui bei Škotijoje gyvenančios Rūtos Vitkauskaitės “Orakulas” altui solo. Pastarasis yra skirtas ne tik instrumentui, bet ir koncerto besiklausančiai publikai. B. Britten ir F. Bridge kūriniuose ne vieną pakerės gilus alto tembras, romantiškai ir trapiai instrumentas skambės C. Schumann “Romansuose”.
Pianistė Eglė Andrejevaitė ne tik jautriai lydės altą duete, tačiau ir skambins M.K. Čiurlionio paveikslų inspiruotą Giedriaus Kuprevčiaus “Žalčio” sonatą fortepijonui solo.
Atlikėjos drauge jau spėjo pasirodyti skirtinguose festivaliuose Lietuvoje, o šiais metais tarp kitų pasirodymų jų laukia ir debiutai Kauno filharmonijoje bei Klaipėdos koncertų salėje.
 
KEISTI ŠOKIAI programos iniciatorė – altininkė AUGUSTA ROMAŠKEVIČIŪTĖ studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. Petro Radzevičiaus alto klasėje, vėliau studijas tęsė Vokietijoje su vienais garsiausių šio meto altininkų: Hartmut Rohde Menų universitete Berlyne, Tatjana Masurenko Muzikos ir teatro akademijoje Leipzige. Meno aspirantūrą baigė buvusio Berlyno Filharmoninio orkestro altų koncertmeisterio Wolfram Christ klasėje, Freiburgo Muzikos akademijoje.
 
Atlikėja yra Diuseldorfo simfoninio orkestro narė, F. Mendelssohn-Bartholdy konkurso Berlyne prizininkė, įvertinta meno fondų stipendijomis Lietuvoje ir Vokietijoje. Augusta koncertuoja tiek didžiųjų Vokietijos orkestrų sudėtyje – Konzerthausorchester Berlin, Staatsoper Hamburg, Deutsche Oper Berlin, Kiolno, Leipzigo radijo, tiek skirtinguose kamerinės muzikos ansambliuose: ji yra styginių kvarteto „Linus”, besigilinančio į XX a. kompozitorių repertuarą, altininkė. Išskirtinis A. Romaškevičiūtės veiklos baras – unikalių meninių projektų Lietuvoje kuravimas. Tarp tokių –  „Altas – instrumentas žmogaus balsu”,  „Nuo Kauno iki Odesos”, “Muzika yra moteris”, socialinis- muzikinis projektas  „Muzika visiems”, kurį globoja Vilniaus Rotary Klubas. Daugiau –  www.augustaviola.com
Pianistė EGLĖ ANDREJEVAITĖ studijavo Vokietijoje, Štutgarto muzikos ir taikomųjų menų universitete (prof. Konrad Richter klasėje). 2008 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno aspirantūros studijas (prof. Halinos Radvilaitės klasė) įgijo meno licenciato laipsnį. 
 
Nuo 2013 m. pianistė pasirodo kaip solistė ir kamerinės muzikos atlikėja: rengia temines solines koncertines programas, kurios skambėjo Lietuvoje, Italijoje, Austrijoje, Australijoje, JAV: „Valanda su Beethovenu“, „Coco CHANEL project“, „Estampas“, „Žiema Maljorkoje“ (su aktore ir režisiere Birute Mar). Tarptautinių pianistų konkursų laurus atlikėja pelnė konkursuose Bukarešte, Romoje, Paryžiuje, Kijeve ir Vilniuje. 2013 m. XX tarptautiniame Johanesso Brahmso kamerinės muzikos konkurse (Poertschach, Austrija) su smuikininke Augusta Jusionyte laimėjo specialų žiuri prizą už įspūdingiausią šiuolaikinio kūrinio atlikimą (Gedimino Gelgoto „Never Ignore the Cosmic Ocean“). Daugiau www.andrejevaite.com

1

DAUGIAU