Keliaukime tūkstantmetės Lietuvos kultūros pėdsakais

Keliaukime tūkstantmetės Lietuvos kultūros pėdsakais

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti kino centre „Garsas” (PanevėžyS) kovo 11 d. 12:40 val. vyks nemokamas Kovo 11-osios kino seansas su režisieriaus Justino Lingio dokumentiniu filmu „Lietuva. Anapus ir šiapus laiko” (2005, Lietuva).
Justinas Lingys, per savo karjerą sukūręs ne vieną dešimtį dokumentinių filmų ir teatro spektaklių, yra įvertintas keliais tarptautinių dokumentinio kino festivalių apdovanojimais. Viena mėgstamiausių jo kūrybos temų – Lietuvos kultūros paveldas. Režisierius šia tema yra nufilmavęs ne vieną dokumentinį filmą. Vienas iš jų – 2005 m. filmas „Lietuva. Anapus ir šiapus laiko”.
Lietuvos vardas pirmą kartą metraščiuose paminėtas daugiau nei prieš tūkstantį metų, tačiau kokią Lietuvą mes matome šiandien? Ar esame pasirengę priimti turistus Lietuvoje? Ar profesionaliai atskleidžiame mūsų kultūros paveldo vertes? Ar jau esame parengę kultūros kelius po Lietuvą?Atsakymus į šiuos klausimus padės rasti dokumentinis filmas „Lietuva. Anapus ir šiapus laiko”, kuriame visas šalies vaizdas žiūrovui pateikiamas kaip ant delno. Filmas leis pasigrožėti naujai atskleistu Lietuvos kraštovaizdžiu ir pamatyti bei įvertinti šalies kultūrinio turizmo galimybių potencialą.
Keliaujant per tūkstantmetę Lietuvos istoriją, filme atskleidžiami pagoniškos, viduramžių ir šiuolaikinės kultūros pėdsakai, parodomi svarbiausi ir žymiausi kultūros paminklai nuo Kernavės ir Liškiavos piliakalnių iki Plungės, Rokiškio Užutrakio dvarų, nuo Panemunės pilių iki Kryžių kalno, nuo senosios medinės architektūros ir žvejų kaimelių iki barokiškųjų Vilniaus ir Pažaislio. Išskirtinis dėmesys skirtas Mažosios Lietuvos paveldui, Kuršių Nerijai, Trakams, Kaunui, Vilniaus senamiesčiui, gilias tradicijas turinčiai liaudies meno šakai – kryždirbystei, nematerialaus paveldo šedevrui – tradicinei Dainų šventei.
Filmas 2009 m. pelnė apdovanojimą tarptautiniame ekologinių filmų kinoteleforume už geriausią operatoriaus darbą.

DAUGIAU