Kęstučio Palioko paroda

Kęstučio Palioko paroda

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, V. Putvinskio g. 64, Kaune

Kęstučio Palioko (1933-1978) paroda, skirta dailininko 80-mečiui.

Kęstučiui Paliokui intensyviai dirbti buvo lemta tik keliolika metų. Parodoje eksponuojami tapybos darbai, piešiniai bei keletas skulptūrų.  

K. Paliokas mėgo tapyti savo šeimos, draugų portretus; beveik visuose tokiuose darbuose atsispindi vienišumo, užsisklendimo jausmas. Portretuojami žmonės – susimastę ir į save nugrimzdę asmenybės, intravertai. Galbūt kiekviename jų, dailininkas ieškojo ir autobiografinių bruožų…

Peizažuose, atvirkščiai, tarytumei gamta būtų įsišėlusi ekstravertė, labai atvirai atskleidžiamos visos įmanomos emocijos ir jausenos: medžių pavidalai tarsi susivėlę ir siaučiantys, pasiruošę kažkam naujo – audrai, vėtrai ar gaiviam lietui. Horizontai visai nenuobodūs: net ir tamsios spalvos – pozityvios.  

Kai kurių tokių darbų net nesinori vadinti tapybos žanrais (portretais ar peizažais). Kiekvienos ekspresyvaus darbo detalės pavertimas simboliu, keičia jų tematiką iš esmės. Tai daugiau psichologinės užmačios – perverti tapytojo žvilgsniu kiekvieną daiktą, dalyką, ar žmogaus pavidalą ir išskirti jį iš suabstraktintos begalybės.

Paroda veiks: 2013 06 06-2013 07 07

DAUGIAU