Kiek reikia pinigų, kad būtum laimingas?

Kiek reikia pinigų, kad būtum laimingas?

Vasario 28 d./Kovo 1 d. 18.30 val. Vilniaus Kameriniame Teatre premjera – spektaklis pagal Christo Boichev pjesę “Pogrindžio komedija”. Pirmąjį ir turbūt vienintelį kartą Lietuvoje teatras jums siūlo tikrą stebuklą! Daug pinigų, daugybę, velniškai beprotiškai daug. Kiek tik norite! Pervargote nuo darbo? Mesti norite, bet neišeina? Ak, pamirškite šį niekingą varguolių užsiėmimą! Ar esate kada bandęs žvilgterti pro rožinius akinius? Ne. Tuomet, gal pro rožinius antrankius?

Spektaklio režisierius Rolandas Boravskis, flirtuodamas su Vilniaus Kamerinio Teatro aktoriais, tiek prisižaidė, kad nusprendė iškepti produktą vardu Stebuklas. Norisi tikėti, kad Stebuklų būna gyvenime. Kad gyvename jų laukimu. Tačiau kaip ir kiekvienas spektaklis, taip ir šis negali apsieiti be konflikto. O vis tik, jeigu pinigų duoda tiek, kiek nori. Kiek gi imti? Koks kiekis jau tas, kuris įgyvendins svajones? Ką su šiais pinigais darysite – keliausite, pirksite, slėpsite? Vartosite, žinoma vartosite!

Jeigu perpasakotume pjesę, ji atrodytų įprasta. O ji neįprasta. Ją galima būtu palyginti su šiuolaikine “Alisa Stebuklų šalyje” versija, bet tai ne pasaka, o veiksmas vyksta ne Neverlendo šalyje. Pirmoje pjesės dalyje gyventojas „iš Ten” patenka „Čia”, o antroje dalyje vyksta atvirkštinis veiksmas. Tai šokiruojantis paprasto žmogaus susidūrimas su milžiniška pinigų suma, netikėtai užvirtusia jį iš niekur, kuris sujaukia jo gyvenimą. Komedinės – juokingos situacijos pirmoje dalyje, antroje įgyja groteskiškai absurdišką charakterį, mesdamos herojams išbandymus jų kovoje už išlikimą.

Todėl, kaip paaiškėja, kovoti už išlikimą reikia ir aname pasaulyje.

Įspūdingas pinigų Stebuklas – satyra arba tiesiog egzistencinė komedija Vilniaus Kameriniame Teatre jau vasario 28 ir kovo 1 ir 9 d. 18.30 val.
Imk, brol, imk! Ir neklausk iš kur. Va, aš mažai paėmiau – apsikvailinau… Milijonas, bet mažai…

DAUGIAU