Kino gurmanų vakarienė su portugališka dvasia

Kino gurmanų vakarienė su portugališka dvasia

Derinti kiną su maistu gali būti labai paprasta…Ypač, kai taip norisi darbo savaitės viduryje atrasti mažą kasdienybės džiaugsmą: gerą kino filmą, smagų pokalbį ir naują patiekalą, kuris gali būti dar gardesnis su tinkamai priderintu vynu ir gera draugų kompanija.

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris”, kartu su restoranu „Vandens malūnas”, pradeda šiltų ir jaukių rudens vakarų ciklą ištikimiems kino gurmanams istorinėje Verkių vandens malūno aplinkoje.

Pirmojoje šių metų kino vakarienėje tvyros Portugalijos dvasia.

Vakaro pradžioje patieksime: tradicinius užkandžius ir tirštąją Caldo Verde sriubą bei puikiai tinkančius portugališkus vynus. Toliau gurkšnojant vyną, vakarą pratęsime su puikiais pašnekovais: žurnaliste Erika Zabulėniene, vynų ekspertu Dominyku Velička bei Portugalijos atstovu kultūrai Lietuvoje Nuno Guimaraes. Visi jie pasidalins savo mintimis apie Portugaliją ir pristatys vakaro kino desertą – Carlos Saura filmą „Fados” (2007).

„Fados” – Lietuvoje dar nematytas, vienas iš paskutiniųjų talentingojo režisieriaus Carlos Saura darbų. Šį kartą režisierius atidavė deramą duoklę Portugalijos kultūriniam ir muzikiniam paveldui – unikalioms, ilgesiu alsuojančioms portugalų dainoms. Tai muzikalus ir vizualus filmas, jame sutelktos neeilinės profesionalų pajėgos – Mariza, Camane, Caetano Veloso, Carlos do Carmo, Amalia Rodrigues.

Apie filmą: http://www.youtube.com/watch?v=jMKfH5soGUc&NR=1

DAUGIAU