Kino menas neįprastose erdvėse

Kino menas neįprastose erdvėse

Kino menas vėl kviečia susitikti neįprastose erdvėse

Gegužės 5 d. 17.30 val. Panevėžio Galerija XX ir “Le Petit Cinema” pakvies į antrąjį kino meno seansą. Šių seansų metu pristatomi kino režisierių, menininkų tikrąja to žodžio prasme, darbai. Praėjusį kartą susipažinome su garsios prancūzų režisierės ir video instaliacijų meistrės Agnes Varda kūryba. Šis seansas pakvies į japonų kino kūrėjo ir tapytojo Akiros Kurosawos pasaulį.

Akira Kurosawa (1910-1998 m.) – vienas žymiausių visų laikų kino režisierių. A. Kurosawa savo menininko kelią pradėjo kaip dailininkas, tačiau vėliau ėmėsi filmų režisavimo, norėdamas išreikšti savo vaizduotę ir pasakotojo gebėjimus. Jo filmai, kurių scenų eskizus kurdavo pats režisierius, išsiskiria ypatingu vaizdingumu. Šie eskizai ir tapybos darbai šiuo metu yra eksponuojami JAV, Japonijoje ir Prancūzijoje. A. Kurosawa režisavo 30 filmų, (1943-1993 m. laikotarpiu), ), kurie pelnė  9 svarbiausius kino apdovanojimus ir nominacijas.

1951 m. pasirodęs filmas „Rashomon” ne tik išgarsino Akirą Kurosavą užsienyje, bet ir supažindino pasaulį su Japonijos kinu. Be kitų apdovanojimų „Rashomon” pelnė Oskarą už geriausią filmą užsienio kalba ir Venecijos filmų festivalio Aukso Liūtą.

Miške susitinka sutuoktinių pora ir plėšikas, susitikimas baigiasi vyro mirtimi. Teismo metu pasakojamos keturios skirtingos vieno įvykio veikėjų ir liudininkų versijos. Kuri papasakota versija yra teisinga? Pagrindinė filmo mintis – tiesos reliatyvumas. Kadangi įvykius matome atsiminimuose, mes manome, kad jie atspindi tiesą. Bet viskas ką jie atspindi tėra tik požiūris, kuris nebūtinai yra tiesa. Filmas pateikiamas kaip vizuali poezija, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas vaizdams, tuo tarpu dialogai ir garsas nėra tokie svarbūs. Netgi žiūrint šį filmą be subtitrų, įmanoma suprasti didžiąją dalį  jo esmės.

Filmo trailer: http://www.youtube.com/watch?v=xCZ9TguVOIA&feature=related

Maloniai kviečiame visus į nemokamą filmo seansą gegužės 5 d. 17.30 val. Panevėžio Galerijoje XX. Filmas originalo kalba su angliškais subtitrais.

Filmą pristato “Le Petit Cinema”

DAUGIAU