Kino naktis „Charizmatiška moteris“. Muzikos ir dailės performansas

Kino naktis „Charizmatiška moteris“. Muzikos ir dailės performansas

19.30 val. Dailės ir muzikos performansas.

Dalyvauja: V. Mykalausko menų gimnazijos ir Panevėžio muzikos mokyklos styginių ansamblis (mokytoja V. Luomanienė), I.Žvinakienė ir S. Sičiūnienė.

 

19.45 val.

Didžiojoje salėje

LADY BIRD

Lady Bird

JAV, komedija, drama, 2017, 1:34, N-16

Režisierius: Greta Gerwig

Vaidina: Saoirse Ronan, Laurie Metcalf, Tracy Letts, Lucas Hedges, Timothée Chalamet

Originalo kalba: anglų

„Lady Bird“ sunku pavadinti tiesiog filmu. Tai – gili ir intymi istorija, liečianti brendimo, asmenybės krizės, pirmosios meilės, draugystės, tėvų ir vaikų santykių temas bei primenanti, jog namai – tai vieta, į kurią visuomet norisi sugrįžti.

Filmas pelnė  Auksinio gaublio ir net 82 kitų apdovanojimų tarptautiniuose filmų festivaliuose. Nominuotas 5 Oskarams ir 187 kitų prizų nominacijoms.

 

Mažojoje salėje

MANIFESTAS

Manifesto

Vokietija, Australija, Kinijos S.A.R.Honkongas, drama,  2015, 1:34, N-13

Režisierius: Julian Rosefeldt

Vaidina: Cate Blanchett, Erika Bauer, Ruby Bustimante

Originalo kaba: anglų

Aktorė Cate Blanchett skaito garsiausius ir provokatyviausius XX a. menininkų, architektų, režisierių manifestus, o režisierius Rosefeldtas, pasitelkdamas montažą, kuria tarp jų dialogą. Išgirsite Blanchett skaitomas ištraukas iš futuristų, dadaistų, situacionistų manifestų, taip pat režisierių Jeano-Luco Godard’o, Jimo Jarmuscho, Yvonne Rainer minčių. Aktorė įsikūnija į trylika personažų, tarp jų – mokyklos mokytoją, žinių vedėją, gamyklos darbuotoją ir benamį.

 

21.20- 21.40 val. Performanso metu sukurtų darbų paroda ir instrumentų trio

 

21.40 val.

Didžioji salė

NEMATOMAS SIŪLAS

Phantom Thread

JAV, drama, romantinis, 2017, 2:10

Režisierius: Paul Thomas Anderson

Vaidina: Daniel Day-Lewis, Lesley Manville, Vicky Krieps

Originalo kalba: anglų

Stilinga ir jautri, 6 Oskarams nominuota kostiuminė drama „Nematomas siūlas“ – mados pasaulio užkulisiai, žiūrovą nukels į 1950-ųjų Londoną. Apie dizainerį Reynolds Woodcock ir jo seserį Sirilę sukasi visas Didžiosios Britanijos mados pasaulis – duetas rengia karališkąją šeimą, kino žvaigždes,  kurių stiliaus ir žavesio paslaptis – Reynolds Woodcock apdarai. Ilgus metus kruopščiai kurta ir kontroliuota mados imperija ima svyruoti, kai į dizainerio širdį pasibeldžia gražuolė Alma.

 

Mažoji salė

LAIMINGA PABAIGA

Happy End

Prancūzija, Vokietija, Austrija, psichologinis, juodoji komedija, 2017, 1:47, N-16

Režisierius: Michael Haneke

Vaidina: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant, Mathieu Kassovitz

Originalo kalba: prancūzų, anglų

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad aristokratiška Lorenų šeimyna turi viską: puošnius namus, įtakingų draugų, statusą visuomenėje. Vis dėlto nerimą kelia maži dalykai. Anos valdomos bendrovės statybų aikštelėje nutinka nelaimingas įvykis. Mažosios Evos žiurkėnas miršta, o motina atsiduria ligoninėje. Tai – tik pirmi uoliai slepiamos prarajos ženklai, ir M. Haneke’s filmų žiūrovams aišku, kad laimingos pabaigos jie anaiptol nežada.

DAUGIAU