Kino stovykla. Sveiki atvykę į antropoceną

Kino stovykla. Sveiki atvykę į antropoceną

Kino stovykla. Sveiki atvykę į antropoceną

Sveiki atvykę į gamtą
Sveiki atvykę į kiną
Sveiki atvykę į kino stovyklą „Sveiki atvykę į antropoceną“

Antropocenas yra ne tik šių metų Kino stovyklos tema, bet ir mūsų gyvenama geologinė epocha. Tai – naujas Žemės istorijos etapas, kai neribotas gamtos išnaudojimas žmogiškosioms reikmėms tenkinti daro milžinišką įtaką mūsų planetai, kai žmogaus veikla tapo kone stichine jėga. Dar XX a. pradžioje buvo tikima, kad gamtos „administravimas“ yra moderniosios ateities sąlyga. Šiandien faktai byloja ką kitą – egoistiška gamtos eksploatacija mūsų planetai pranašauja niūrią ateitį.

Atsižvelgiant į ekologines ir politines tendencijas, šių metų „Meno avilio“ organizuojamoje kino stovykloje siūlome pasvarstyti, kaip kine permąstomas gamtos ir žmogaus ryšys antropoceno epochoje, bei diskutuoti ekologijos, gamtos, gyvūnijos ir kino gamtiškumo temomis.

Tai padaryti kviečiame kartu su režisieriumi Denisu Côté (Kanada) ir menininku, filmų kūrėju Benu Riversu (Jungtinė Karalystė) bei kitais kūrėjais ir mąstytojais. Stovyklos dalyvių lauksime paskutinį liepos savaitgalį (liepos 27-30 d.), šįkart – Antalieptėje (Zarasų raj.) įsikūrusiame Inovatorių slėnyje.

Pilna programa su visais dalyviais: http://bit.ly/2uhVaSu

DAUGIAU