Kino vakarai su Izolda. Svečias – Gytis Lukšas

Kino vakarai su Izolda. Svečias – Gytis Lukšas

„Kino vakarai su Izolda“ – tai paskaitos, skirtos visiems, besidomintiems, ar norintiems pažinti kino pasaulį iš arti. Šį pavasarį kino kritikė Izolda Keidošiūtė į susitikimus pakvies skirtingus žymius lietuvių kino režisierius, kurie pasidalins savo mintimis ir įžvalgomis apie jiems didžiausią įtaką padariusias kino asmenybes, jų kino autoritetus. Kiekviena paskaita – tai gyva ir visuomet nauja diskusija ne tik apie žymiausiais pasaulio ir Lietuvos kino asmenybes, bet ir Lietuvos ir pasaulio kino situaciją ir perspektyvas.

Gegužės 8 d. 19 val. “Kino vakaro su Izolda” svečias – iškilus Lietuvos kino režisierius Gytis Lukšas.

Režisierius 1971 m. baigė Valstybinį kinematografijos institutą Maskvoje. 1971–1991 m. dirbo Lietuvos kino studijoje. Režisūros debiutas – novelė „Telefonas“ (iš trijų novelių filmų ciklo ,,Linksmos istorijos“). Vėliau sukūrė kino filmus: „Virto ąžuolai“ (1976 m., pagal J. Baltušį), „Mano vaikystės ruduo“ (1977 m., pagal J. Aputį), „Vasara baigiasi rudenį“ (1982 m., scenarijus R. Granausko), televizijos filmą „Vakar ir visados“ (1984 m.), kuris kaip mokymo priemonė naudotas Sorbonos ir kituose universitetuose, „Žalčio žvilgsnis“ (1990 m., pagal S. T. Kondrotą), „Žemės keleiviai“ (1991 m.), „Mėnulio Lietuva“ (1997 m., pagal S. Šaltenį), „Dieviškoji šviesa (2006 m.), „Duburys, (2009 m., pagal R. Granauską). Gytis Lukšas yra sukūręs ir dokumentinių filmų: „Dieviškoji šviesa“ (2006 m., apie A. Elskų), „Juozas Miltinis. Monologai“ (2006 m., sukurtas 1988 m.). Nuo 1991 m.
Gytis Lukšas yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos tarybos narys.
2000 m. kino režisierius apdovanotas Lietuvos nepriklausomybės medaliu, 2006 metais jam įteiktas LDK Gedimino ordinas – Riterio kryžius. 2012 metų birželio mėnesį Kopenhagoje išrinktas į Europos kino režisierių federacijos (FERA, www.filmdirectors.eu) vykdomąjį komitetą – tai pirmasis Baltijos šalių atstovas FERA vykdomajame komitete.

Vienos paskaitos trukmė: 2 val.

DAUGIAU