Klaipėdos dailininkų kūrybos paroda

Klaipėdos dailininkų kūrybos paroda

Liepos 22 d. 17 val. Dailės galerijoje atidaroma Klaipėdos dailininkų kūrybos paroda „LDS 80 – metų jubiliejus”, skirta Lietuvos dailininkų sąjungos įkūrimo 80-mečiui.

Visus Lietuvos dailininkus vienijanti sąjunga buvo įkurta 1935 m. spalio 6 d. Kaune. Vėliau į jos sudėtį įsijungė ir Klaipėdos skyriaus dailininkai. „Uostamiesčio profesionaliosios dailės raida pasižymi tam tikru išskirtinumu, lyginant su kitais Lietuvos miestais. Miestas prie jūros daro įtaką dailininkų kūrybai. LDS Klaipėdos skyrius jungia 114 dailininkų iš Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos regiono”, – sakė LDS Klaipėdos skyriaus pirmininkas Arūnas Sakalauskas.

Pasak A. Sakalausko, paroda Panevėžyje – išskirtinė proga šio miesto visuomenei susipažinti su naujausiais klaipėdiečių kūriniais. Ekspozicijoje pristatomi tapybos ir mažosios plastikos darbai. Žanrų ir stilistikos įvairovė, parodos dalyvių ir kūrinių gausa leidžia apžvelgti šiandieninės dailės situaciją Klaipėdos krašte ir Lietuvos šiuolaikinės kūrybos kontekste.

„Tarp dailininkų, puoselėjančių iškilius realizmo kūrybos metodus, matomos ir naujos paieškos, jaunesnių dailininkų kūrybiniai eksperimentai, būdingi šiandienos pasaulio dailei. Tačiau tai ne susipriešinusių dailininkų kartų atspindžiai, bet laiko ir patirties inspiruoti kūrybos proveržiai, leidžiantys pajusti ir laiko gyvybingumą, ir kūrybos pulsą” ,- teigė A. Sakalauskas.

Klaipėdos dailininkų kūrybos parodą Dailės galerijoje bus galima pamatyti iki rugpjūčio 30 d.

DAUGIAU