Klaipėdos laivų paradas

Klaipėdos laivų paradas

Gegužės 18-ąją Klaipėdoje vėl vyks laivybos sezono pradžią uostamiestyje skelbianti jūrinė šventė – “Klaipėdos laivų paradas”. Turininga šventinių renginių programa Klaipėdoje įprasmins Europos jūros dieną.

Renginių pradžia – 9 val., Kruizinių laivų terminale bus pakelta Lietuvos Respublikos vėliava, 10 val. – regatos „Gero vėjo!” startas, toliau – Danės upės valymo akcija, Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiai, konferencija „Kuršių marių tradicinė laivyba: istorija ir šiandiena”, iškilminga Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos dėstytojų ir studentų eisena bei būsimųjų jūrininkų priesaika prie „Albatroso” paminklo, jachtos „Lietuva” žygio aplink pasaulį 20-mečio paminėjimas Buriuotojų krantinėje, Europos muziejų nakties renginys Lietuvos jūrų muziejuje, vilkiko TAK-6 šokis akvatorijoje ties Kruizinių laivų terminalu, vyks prekybininkų mugė, vakaro koncerte dainuos atlikėjos Nota bei Jurga Šeduikytė.

Šventės kulminacija – naktinis šviečiančiomis girliandomis iliuminuotų laivų paradas Kuršių mariose ir grandiozinis muzikinis fejerverkas Smiltynėje, kurį jau trečius metus dovanoja Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija.

Visos dienos renginių programą vainikuojančiame naktiniame laivų ir laivelių parade gali dalyvauti visi norintieji ir be jokio užmokesčio. “Mūsų tikslas, kad miestą supantys vandenys tądien kunkuliuotų. Kad laivelių šeimininkai į paradą išplauktų pasipuošę įvairiaspalvėmis girliandomis, kad į savo laivus pasikviestų ne tik savo gimines ir artimuosius, bet ir kaimynus ar tolimus draugus. Juk jūrinės valstybės piliečiai neturėtų bijoti sušalti ar sušlapti nuo atsitiktinės bangelės”,- gegužės 18-ąją švęsti ant vandens ragino Laivų parado organizatoriai.

“Klaipėdos laivų parado” tradicija, užsimezgusi 2010-aisiais, klaipėdietį ir miesto svečią siekia atvesti prie vandens ir taip tiems, kas užmiršo, priminti, o dar nesusipratusiems – įskiepyti, jog esame jūrinis miestas ir jūrinė valstybė. Renginių, akcijų ir iniciatyvų tikslas – visuomenei patraukliai pristatyti jūrines tradicijas, supažindinti su laivybos istorija, poilsio bei pramogų prie vandens ir ant vandens galimybėmis.

 

DAUGIAU