Klasikinės fortepijono muzikos vakaras

Klasikinės fortepijono muzikos vakaras

Profesorius Ulrich Urban (Vokietija, Leipcigas. Fortepijonas)
Rugsėjo 14 d. (šeštadienį), 16 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks klasikinės fortepijono muzikos vakaras. Koncertuos pianistas, prof. Ulrich Urban iš Leipcigo (Vokietija). Koncerte skambės J.S.Bacho, R.Wagnerio, F.Mendelssohno Bartholdy, L.van Beethoveno kūriniai.
Gimė Frankfurte prie Oderio. Studijavo Leipcigo aukštojoje F.Mendelssohno muzikos mokykloje fortepijoną pas Günterį Kootzą ir dirigavimą pas Rolfą Reuterį. Nuo 1969 m. minėtoje mokykloje dirbo dėstytoju. Nuo 1991 m. Fortepijono katedros profesorius.
Jau pirmieji U.Urbano atlikti J.S.Bacho įrašai turėjo didžiulį pasisekimą, juos įsigijo daugelis garso įrašų firmų.
Pianistas bendradarbiavo daugiau negu su 40 orkestrų, tarp jų su Drezdeno Filharmonijos, Leipcigo Gevandhauzo, Berlyno simfoniniu, Veimaro valstybiniu. Taip pat su įvairiais Europos, Pietų Afrikos bei daugeliu Vokietijos radijo orkestrų.
Iš 35 jo atliekamų koncertų fortepijonui su orkestru 20 įrašyta įvairiose radijo studijose. Šalia to reikia paminėti dar 160 įrašų, kuriuos naudoja skirtingi radijo laidų transliuotojai.
Kartu su koncertine pianisto veikla U.Urban kartas nuo karto imasi dirigento pareigų. Daugiausia su Vidurio Vokietijos orkestrais.
Ne kartą visuomeninių trasnliuotuojų buvo pristatyti jo įrašyti retai atliekamų autorių: Karlo Filipo Emanuelio Bacho, Jozefo Haydno, Antonino Dvoržako, Hanso Pfitznerio, Makso Regerio, Richardo Strausso kūriniai, taip pat specialiai išleistos Leipcigo Blüthnerio ir Irmlerio instrumentų gamintojų kompaktinės plokštelės.
Minėtina Ulrich Urban iš užmaršties prikelta anglų kompozitoriaus, artimo Siegfrido Wagnerio (Richardo Wagnerio sūnaus) bičiulio Clement Harris (1871-1897) kūryba – fortepijono ir kamerinės muzikos CD, o taip pat ir šiuolaikinių autorių: Elizabeth Austin, Erle Ninow, Gernot Grohs fortepijono muzikos įrašai.
Pianisto kamerinio ansamblio partnerių tarpe daug iškilių innstrumentalistų bei vokalistų, tarp kurių bene labiausiai minėtinas švedų operos dainininkas Nicolai Gedda.
Ulrich Urban koncertavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Pietų Amerikoje, taip pat ne kartą surengė meistriškumo kursus JAV ir Pietų Afrikos Respublikoje.
Jo repertuaras apima visus stilius, pradedant J.S.Bacho kūriniais, ir daugiausia koncentruojasi ties XIX ir XX amžių sandūros autorių kūryba.

Rugsėjo 14 d. 16 val. Klasikinės fortepijono muzikos vakaras. Koncertuoja Ulrich Urban (fortepijonas, Vokietija).
Programoje – J. S. Bacho, R. Vagnerio, F. Mendelsono, L. van Bethoveno kūriniai.
Bilietų kainos 15 Lt, 10 Lt – mokiniams, studentams, senjorams.

DAUGIAU