Kolegos- konkurentai: pianistų varžybos

Kolegos- konkurentai: pianistų varžybos

2017 m. balandžio 30 d. 18 val.
,,Kolegos- konkurentai: pianistų varžybos“

XIX a. CLAROS SCHUMANN SALONAS

Tai Guodos Gedvilaitės sumanytas koncertų ciklas, jungiantis muziką, teatrą, literatūrą ir dailę per naujas meno raiškos formas. Salone susitinka devynioliktojo amžiaus genijai: kompozitoriai Johannesas Brahmsas, Clara ir Robertas Schumannai, Felixas Mendelssohnas, Ferencas Lisztas, Frédéricas Chopinas, Niccolò Paganinis, rašytojai George Sand, Honoré de Balsacas, Alexandre Dumas, Hansas Christianas Andersenas, dailininkas Eugène Delacroix, aktorė Marie Dorval ir kiti. Jie tarsi atgyja ir susitinka su publika.
Istorinius personažus įkūnija profesionalūs muzikai, daugelio tarptautinių konkursų laureatai ir jaunieji talentai. Salone skaitoma poezija, salono svečiai ir atlikėjai gyvai bendrauja ir diskutuoja apie muziką bei jos atlikimą. Klausytojai ir žiūrovai tampa svarbia salone vykstančio veiksmo dalimi. Savo ruožtu, muzikantai ne tik groja ir dainuoja. Jie dar ir vaidina pasirinktus personažus. Taip atgyja tikras 19-ojo amžiaus salonas – teatras, kupinas nemirtingos muzikos.

KOLEGOS-KONKURENTAI: PIANISTŲ VARŽYBOS

Tai antroji „XIX a. Claros Schumann salono“ programa, skirta pristatyti keturis didžiuosius devynioliktojo amžiaus vidurio (apie 1840 m.) koncertuojančius pianistus – Ferenc Liszt, Sigismund Thalberg, Clara Wieck, Frédéric Chopin. Du iš jų buvo tiesioginiai konkurentai, net muzikiniai priešai. Intriguojanti programa baigsis žaviausio, artistiškiausio ir virtuoziškiausio atlikėjo rinkimais, kurie vyks publikos aplodismentų pagalbos deka.

„Thalbergas savo laiku buvo labai žymus pianistas. Kaip muzikas, jis konkuravo su Lisztu. Jiedu rungėsi tarpusavyje dėl geriausio pasaulio pianisto vardo. Viena komisijos narė yra pasakiusi: „Thalbergas – geriausias pasaulio pianistas, tačiau Lisztas – vienintelis toks.“
George Sand
Renginio nuoroda: http://www.vaidilosklasika.lt

DAUGIAU