Komedija “Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės”

Komedija “Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės”

Komedija „Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės” susilaukė puikių vertinimų ir didelio tiek jaunų, tiek vyresnių žiūrovų susidomėjimo. Profesionalių teatrų festivalyje Alytuje „Tegyvuoja komedija 2012″ spektaklis apdovanotas specialiu žiniasklaidos prizu. Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje 2013 m. Varėnoje pelnė apdovanojimą už šiuolaikinės dramaturgijos sceninę interpretaciją. Netylantis žiūrovų juokas, gausios ovacijos po kiekvieno spektaklio bei puikūs vertinimai, leidžia drąsiai klijuoti juokingiausio spektaklio etiketę Kauno mažajame teatre.

Aleksej Slapovskij – gerai žinomas viduriniosios kartos rusų rašytojas, keliolikos romanų, keliasdešimties pjesių autorius, taip pat rašantis kino ir televizijos scenarijus. A.Slapovskij yra tapęs keleto dramaturgijos konkursų prizininku, jo romanai keturis kartus buvo nominuoti Booker‘io premijai. Autoriaus kūriniai išversti į keliolika užsienio kalbų, jo pjesės dažnai statomos Rusijos teatrų scenose, keletas jų pastatyta ir Lietuvoje.

„Pirmąjį kartą perskaitę pjesę pagalvojome, kaip viskas joje neįtikėtinai supinta ir nerealu”, – prisiminė premjeros repeticijas aktoriai. „Ir tik kiek vėliau supratome, kad joje, iš tikrųjų, viskas neįtikėtinai juokinga ir realiau negali būti. Tačiau juoksis tik tas, kas išdrįs pažinti save, pamatyti po padidinamuoju stiklu pakištas žmogaus baimes ir silpnybes, ir kartu su mumis vynios daugiasplavį gyvenimo siūlą, ir priims gyvenimo paprastumą”.

Spektaklio-komikso siužeto nupasakoti neįmanoma – jį sudaro atskirų, tematiškai susisiejančių scenų grandinė. Jis ir Ji, Ji ir Ji, Jis ir Jis skirtingu laiku, skirtingo amžiaus, skirtingose vietose kaskart iš naujo bandantys atrasti Vyrą, Moterį, Žmoną, Meilę, Gyvenimą. Ir pačius save tame Gyvenime.

Spektaklis-komiksas susideda iš visiems pažįstamų, galima sakyti, trafaretinių, situacijų. Tačiau kiekvienoje iš jų yra kritinė akimirka, kai bet koks žingsnis gali būti lemiamas, keičiantis viską iš esmės. O tuomet ramus kasdienybės tylėjimas pasirodo esąs apgaulingas. Spektaklis yra apie ribas – tikras ir menamas, mūsų pačių susikurtas, apie mūsų beribę vaizduotę, gyvenimo ribas, tiksliau – beribiškumą. Ir kada peržengti, ir ar apskritai peržengti jas – sprendimas priklauso nuo tavęs paties. Atsakymų čia nėra. Anot, režisieriaus Dariaus Rabašausko, – „labai smagu, kad Slapovskij moka skaniai pasijuokti iš savo personažų ir tuo pačiu labai juos mylėti. Tai iš tikrųjų šildo…”

„Nieko nėra tik juodo ir balto, viskas susiję, viskas trapu, akimirskniu gali pasikeisti, apsiversti, išnykti ar atsirasti..Būtent todėl, privalome atsikratyti begalės abejonių ir tiesiog – gyventi” – apie spektaklį kalba aktorė Gabrielė Aničaitė, už vaidmenį šiame spektaklyje apdovanota “Fortūnos 2012” prizu.

DAUGIAU