Komedija “Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės”

Komedija “Nuo raudonos žiurkės iki žalios žvaigždės”

Spektaklis „NUO RAUDONOS ŽIURKĖS IKI ŽALIOS ŽVAIGŽDĖS”  jau spėjo susilaukti puikių vertinimų ir didelio tiek jaunų, tiek vyresnių žiūrovų susidomėjimo. Netylantis žiūrovų juokas, gausios ovacijos po kiekvieno spektaklio bei puikūs kolegų vertinimai, leidžia drąsiai klijuoti juokingiausio spektaklio etiketę Kauno mažajame teatre, o gal net ir visame Kauno praėjusiame teatriniame sezone.

Aktorė Gabrielė Aničaitė apdovanota “Fortūnos 2012” prizu už vaidmenį šiame spektaklyje. Profesionalių teatrų festivalyje Alytuje “Tegyvuoja komedija 2012” spektaklis pelnė specialų žiniasklaidos prizą. Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje 2013 m. Varėnoje apdovanotas už šiuolaikinės dramaturgijos sceninę interpretaciją.

„Pirmąjį kartą perskaitę pjesę pagalvojome, kaip viskas joje neįtikėtinai supinta ir nerealu”, – prisiminė premjeros repeticijas aktoriai. „Ir tik kiek vėliau supratome, kad joje, iš tikrųjų, viskas neįtikėtinai juokinga ir realiau negali būti. Tačiau juoksis tik tas, kas išdrįs pažinti save, pamatyti po padidinamuoju stiklu pakištas žmogaus baimes ir silpnybes, ir kartu su mumis vynios daugiasplavį gyvenimo siūlą, ir priims gyvenimo paprastumą”.

Spektaklį sudaro atskirų, tematiškai susisiejančių scenų grandinė. Jis ir Ji, Ji ir Ji, Jis ir Jis skirtingu laiku, skirtingo amžiaus, skirtingose vietose kaskart iš naujo bandantys atrasti Vyrą, Moterį, Žmoną, Meilę, Gyvenimą. Ir pačius save tame Gyvenime.

Spektaklis susideda iš visiems pažįstamų, galima sakyti, trafaretinių, situacijų. Tačiau kiekvienoje iš jų yra kritinė akimirka, kai bet koks žingsnis gali būti lemiamas, keičiantis viską iš esmės. O tuomet ramus kasdienybės tylėjimas pasirodo esąs apgaulingas. Spektaklis yra apie ribas – tikras ir menamas, mūsų pačių susikurtas, apie mūsų beribę vaizduotę, gyvenimo ribas, tiksliau – beribiškumą. Ir kada peržengti, ir ar apskritai peržengti jas – sprendimas priklauso nuo tavęs paties. Atsakymų čia nėra. Anot, režisieriaus Dariaus Rabašausko, – „labai smagu, kad Slapovskij moka skaniai pasijuokti iš savo personažų ir tuo pačiu labai juos mylėti. Tai iš tikrųjų šildo…”

DAUGIAU