Koncertas “Atgimusi muzika”

Koncertas “Atgimusi muzika”

Antrąją Šv. Velykų dieną Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje 18 val. Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna Muzika” surengs šventinį koncertą, kuriame pirmą kartą Lietuvoje skambės „katalikiškuoju Bachu” ar „čekiškuoju Vivaldi” vadinamo Jano Dismas Zelenkos (1679-1745) ir armėnų – amerikiečių kilmės amerikiečių kompozitoriaus Alano Hovhanesso (1911 – 2000)  kūriniai chorui, solistams ir orkestrui.

Klasikinės muzikos istorijoje apstu atvejų, kai didžių kompozitorių kūryba sulaukė deramo pripažinimo po daugelio metų ar net šimtmečių. Užtenka paminėti F. Schubertą, A. Brucknerį ir didžiausią visų laikų kompozitorių J.S.Bachą. Šioje draugijoje atsiradusio čekų kompozitorius Jano Dismaso Zelenkos istorija išsiskiria nesuvokiamu nesusipratimu. J.D.Zelenkos muzika archyvuose „ilsėjosi” net 200 metų! Neišliko net kompozitoriaus atvaizdas: vienintelis portretas – jo muzika.

Šiandien klausantis Zelenkos muzikos, apima didi nuostaba, susijungianti su liūdnu kaltės jausmu: kaip tai galėjo nutikti, kad tokia iškili muzika buvo pasmerkta giliai užmarščiai? Ir kodėl ši muzika, atrasta XX a. šeštame dešimtmetyje, atliekama žymių atlikėjų ligi šiol nežinoma klasikinės muzikos gerbėjams?

Vieno produktyviausių XX amžiaus kompozitorių Alano Hovhanesso plunksnai priklauso virš 500 kūrinių. Nuostabą kelia faktas, jog nė viena jo herojiška ir  momentali, kartu paprasta ir įkvepianti kompozicija neskambėjo Lietuvoje. Tuo tarpu jo kūrinius visame pasaulyje atliko tokie grandai, kaip S.Rachmaninovas, J.P.Rampalis, J.Menuchinas, K.Santana, K.Jarrettas, U.Marsalis, L.Stokowskis, M.Rostropovičius, S.Ozava ir kiti genialūs praeito amžiaus atlikėjai.

Programos sumanytojas, dirigentas Laurynas Vakaris Lopas pirmajam susitikimui su Lietuvoje neatrastų kompozitorių kūryba pasirinko Jano Disma Zelenka kūrinį „Haec Dies” chorui ir orkestrui bei „Te Deum” solistams, chorui ir orkestrui, taip pat orkestrui skirtą Alano Hovanesso „Alleluja ir fuga”.

 

 

Atlikėjai:

Vilniaus mieste savivaldybės choras „Jauna Muzika”

(meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas)

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras

(meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus)

 

Solistai:

Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas),

Viktoras Gerasimovas (sopraninas),

Nora Petročenko (mecosopranas),

Andrius Bartkus (tenoras),

Nerijus Masevičius (baritonas)

 

Dirigentas:

Laurynas Vakaris Lopas

 

Daugiau informacijos:
www.jaunamuzika.lt
www.facebook.com/jaunamuzika

 

 

Bilietai: 23-33 Lt, www.ticketpro.lt

DAUGIAU