Koncertas „Devyni kerėjimai“

Koncertas „Devyni kerėjimai“

Kerėjimai fleita ir poezija

Rugsėjo 29 d.16 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks įspūdingas koncertas “Devyni kerėjimai”. Jaunas talentingas fleitininkas Justinas Mačys kerės kūriniais solo fleitai. Solveiga Ska juos apipins ir praturtins poezija.

“Esu prancūzų fleitos mokyklos atstovas, todėl didelę dalį programos užims prancūzų muzika: nuo baroko iki 20 amžiaus. Girdėsite Marin Marais, Jaques Ibert, Claude Debussy kūrinius, taip pat baroko klasiką, J.S.Bacho sūnaus C.Ph.E. Bacho sonatą fleitai solo. Taip pat esu aktyvus šiuolaikines lietuvių muzikos propaguotojas ir atlieku kūrinius, kurie yra parašyti specialiai man. Toks yra A. Maslekovo kūrinys ,, Incatation of the freezing haze”solo fleitai, parašytas pries kelis mėnesius”, – kalbėjo Justinas Mačys.

Minėta kūrinio premjera tikriausiai nebus vienintelė staigmena koncerte “Devyni kerėjimai”. Kiekvienas fleitininko koncertas virsta mini spektakliu, kur pats atlikėjas ir jam talkinantys muzikantai (šįkart juos pakeis poetė), stebina išradingumu, net tam tikrais šou elementais, tokiais retais kameriniuose koncertuose. Tačiau , svarbiausia, yra pati Muzika. Ji keri savo garsais, nes Justinas ją myli taip, kaip paukštis savo giesmę.

Justinas Mačys 2009 metais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur prof. Algirdo Vizgirdos fleitos klasėje įgijo bakalauro ir magistro laipsnius. 2009 – 2010 metais stažavosi Prancūzijoje, Liono Nacionalinėje muzikos ir šokio Konservatorijoje pas prof. Philippe Bernold ir asistentą Julien Beaudiment. Keletą kartų jis dalyvavo garsių fleitininkų: Ph.Bernold, W. Bennet, G. Buorgogne, V. Botazzini, B. Gisler Haase meistriškumo kursuose.

Talentingo atlikėjo muzikavimas ne kartą buvo įvertintas prizinėmis vietomis respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose.

Justinas Mačys muzikiniame gyvenime dalyvauja ne tik kaip solistas, bet ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas, koncertuoja su įvairiais orkestrais bei ansambliais. Kaip solistas ir įvairių kamerinių ansamblių dalyvis yra atlikęs nemažai kūrinių parašytų asmeniškai jam. 2010 m. kartu su kamerinės muzikos ansambliu “Musica Humana” muzikantas išleido kompaktinę plokštelę ” Raktažodis – Keyword”.

J. Mačys koncertavo Danijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Rusijoje, Estijoje, Lenkijoje. Rengia koncertus ir solo rečitalius įvairiose Europos šalyse, yra kviečiamas atlikti jaunųjų kompozitorių kūrinius. Šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje. “Esu laisvai samdomas menininkas”, – teigia jis.

Panevėžio miesto dailės galerijos koncertų lankytojai prisimena prieš trejis metus J.Mačio organizuotą festivalį “Effect Musicalis” ir įspūdingą koncertą “Drugelis sniege”, kurio metu surinktas lėšas atlikėjas skyrė nuo žemės drebėjimo nukentėjusiai Japonijai.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Rugsėjo 29 d. 16 val. Koncertas ,,Devyni kerėjimai“ solo fleitai ir poetės balsui. Koncertuos Justinas Mačys (fleita), poeziją skaitys Solveiga Ska. Programoje skambės muzika fleitai solo nuo baroko iki naujausių kūrinių. Bilieto kaina 4 Lt.

DAUGIAU