Koncertas „Džentelmenų duetas”

Koncertas „Džentelmenų duetas”

Instrumento stygos prabyla žmogaus balsu

Liepos 15 d. 18 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje vyks koncertas „Džentelmenų duetas“. Koncertuos virtuozai: Vilhelmas Čepinskis (smuikas), Sergejus Krinicinas (gitara). Programoje skambės N. Paganini, A. Piazzolla ir kitų kompozitorių kūriniai. Koncertą ves Genovaitė Urmonaitė.

Kiekvienas susitikimas su šiais grandais tampa tikra švente muzikos mylėtojams. Tiek patys atlikėjai, tiek kamerinės muzikos gerbėjai džiaugiasi puikia Panevėžio miesto dailės galerijos akustika. Kūriniai čia skamba galingai, kyla į galerijos skliautus, sklinda jos erdvėse. Ne vienas menininkas yra sakęs, kad ši galerija primena šiuolaikinę bažnyčią.

Amžini N.Paganini, F.Schubert, A.Piazzola kūriniai, atliekami Vilhelmo Čepinskio, kitokie nei mes įpratę girdėti. Genialus atlikėjas turi savitą muzikavimo stilių, kuomet smuikas primena žmogaus balsą. Tuo tarpu gitara Sergejaus Krinicino rankose virpa visomis savo stygomis ir atneša Pietų šalių karščio bangą, egzotikos dozę, o kartu šiek tiek paslėptas romantizmo gaidas.

Vilhelmas Čepinskis tituluojamas garsiausiu Lietuvos smuikininku, smuiko virtuozu. Dar vaikystėje jis buvo vadinamas vunderkindu. Smuikininko karjerą pradėjęs nuo ketverių metų, V.Čepinskis yra koncertavęs su žymiausiais atlikėjais prestižinėse pasaulio scenose.

V. Čepinskis gimė 1977m. Kaune, operos dainininkės ir smuikininko, dirigento šeimoje. Smuiko studijas pradėjo būdamas ketverių, septynerių pirmąkart debiutavo Kauno filharmonijoje. 1987 m., būdamas dešimties, V. Čepinskis pirmą kartą atliko H. Vieniavskio Antrąjį smuiko koncertą su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru kaip solistas. Vėliau sekė debiutai prestižinėse koncertų salėse Niujorke, Amsterdame, Maskvoje.

Smuikininko scenos partneriai yra žymiausi pasaulio atlikėjai: V.Spivakovas, J.Bašmetas, G.Kremeris, D.Geringas ir kiti. 1998 m. V.Čepinskis gavo asmeninį lordo Y.Menuhino kvietimą koncertuoti su Londono simfoniniu orkestru. Smuikininkas koncertavo Europos šalyse, Dominikos Respublikoje, JAV, Japonijoje ir Rusijoje, taip pat dalyvavo daugelyje tarptautinių muzikos festivalių.

V. Čepinskis buvo pakviestas groti Švedijos bei Norvegijos karališkųjų šeimų oficialių vizitų į Lietuvą metu. 1991m. grojo Lietuvos narystės Jungtinėse Tautose suteikimo ceremonijoje. Tais pačiais metais Madride Jos Didenybė Ispanijos karalienė, dalyvaujant Jordanijos ir Graikijos karalienėms, už meno sklaidą Europoje apdovanojo smuikininką Maria Pia Fanfani fondo „Kartu už taiką” medaliu.

2003 m. už nuopelnus savo šaliai Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus įteikė V.Čepinskiui Riterio kryžių. 2005m. smuikininkas buvo pakviestas koncertuoti pasaulinės Expo parodos renginiuose Japonijoje.

Sergejus Krinicinas, Lietuvos klasikinės gitaros festivalių ir konkursų laureatas, savo muzikavimu tiesiog užburia klausytojus. S.Krinicinas gimė 1977 m. Breste (Baltarusija), karininko ir mokytojos šeimoje. Sūnaus muzikalumą tėvai pastebėjo, kai Sergejui buvo vos ketveri. Muzikos mokytis jis pradėjo nuo penkerių metų.

Iš Baltarusijos su tėvais persikėlęs gyventi į Lietuvą muzikos mokslus tęsė M. Petrausko muzikos mokykloje pas įžymųjį pedagogą, klasikinės gitaros klasės Lietuvoje įkūrėją J. Rimkevičių, vėliau mokėsi Kauno J. Gruodžio konservatorijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o nuo 2000 m. studijavo Maskvos klasikinėje akademijoje pas legendinį gitaristą profesorių A. Frauči.

2002 m. grįžęs į Lietuvą muzikas pradėjo aktyvią koncertinę veiklą šalyje ir užsienyje. S. Krinicinas koncertavo su įvairiais orkestrais: Lietuvos kameriniu, Kauno kameriniu, LMTA studentų orkestru. 2004 m. drauge su jaunais Lietuvos gitaristais subūrė Baltijos gitarų kvartetą.

                                                                                            Virginija Januševičienė

DAUGIAU