Koncertas „Itališkos džiazo spalvos“

Koncertas „Itališkos džiazo spalvos“

Susibūrę iš trijų šalių – Italija, Armėnija ir Lietuva – perspektyvūs ir temperamentingi muzikantai sukūrė energingą ir jaunatvišką programą, kurios metu skambės žymiausios džiazo kompozicijos su modernaus stiliaus prieskoniais. Jauni, veržlūs ir užsispyrę nariai atstovaus ir senosioms džiazo tradicijoms.

Italijos saksofonininkas ir kompozitorius Tommaso Troncon šiuo metu gyvena Berlyne. Džiazo muziką jis skleidė ir koncertavo Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Latvijoje su gerai žinomais muzikantais, tokiais kaip Cecil Bridgewater, Alex Sipiagin, Hans Mantel, Massimo Chiarella, Gianni Cazzola, Paolo Birro, Dennis Paškevičs, Carlo Morena, Adam Holzman, Tilmar Június ir daugeliu kitų.

Paolo Garbin – italų pianistas ir kompozitorius. Jis baigė aukščiausias klasikinės muzikos studijas Adrijos Konservatorijoje, mokėsi su tokais pianistais kaip A.Lucchesini, H.Shelley, H.Austbo ir G.Nuti. Paolo rengė pasirodymus koncertų salėse, festivaliuose ir džiazo klubuose Italijoje ir Lietuvoje. Jis taip pat dėsto fortepijono specialybę Šiaurės Italijos muzikos mokyklose.
Dėmesingi džiazo klausytojai talentingą trimitininką Vytautą Skudą žino jau seniai. Jis debiutavo 2000 m. „Vilnius Jazz“ festivalyje su grupe „Jazz Pictures“, kuri buvo jauniausia kada festivalyje pasirodžiusi grupė. Vytautas Skudas pasirodė Vladimiro Čekasino projekte „April Charon’s Pizza“, Birštono džiazo festivalyje „Jazz „Joy Spring“ Latvia“, tapo „Vilnius Jazz Young Power“ konkurso laureatu. Jis taip pat bendradarbiauja su Pauliumi Zdanavičiumi, Paolo Garbin, Rūta Ščiogoliovaite, Evelina Sašenko, Eugenijumi Kanevičiumi ir kt.

Arman Isojan smuiko specialybę pradėjo studijuoti S. Šimkaus konservatorijoje. Bosisto karjerą Arman pradėjo Klaipėdoje. Jis grojo įvairiuose koncertuose ir atvirose džiazo sesijose, taip pat dalyvavo tarptautiniuose projektuose „Vasaros džiazo Festivalis Jazznica 2011“ Slovakijoje ir tarptautiniame projekte
„Divercities Grenoble 2012“ Prancūzijoje. Arman kartu su Klaipėdos džiazo ansambliu dalyvavo Klaipėdos pilies džiazo festivalyje 2011.

Jauniausias ansamblio muzikantas – būgnininkas Enrico Smiderle. 2007 metais Enrico užėmė antrąją vietą Italijos konkurse “Rytojaus būgnininkas”, kur pelnė ateities būgnininko vardą. Savo karjerą muzikantas pradėjo dirbdamas su tokiais menininkais kaip Fabrizio Bosso, Mike Applebaum, Marcello Tonolo, Marco Tamburiniego Roberto Rossi, Tino tracanna, Roberto Cipelli ir kt. Su įvairiais džiazo muzikantais Enrico koncertavo daugelyje Italijos džiazo klubų bei festivalių, atliko tradicinius bei moderniojo džiazo kūrinius, nuo funk iki Lotynų džiazo sintezės.

DAUGIAU