Koncertas kultūros centre “Ramybė”

Koncertas kultūros centre “Ramybė”

Šeštadienį, liepos 27 dieną 20 val. koncertuos A.Šilkloperio ir D.Pulausko džiazo kvartetas – voltornistas Arkadijus Šilkloperis iš Vokietijos, pianistas Dainius Pulauskas, estas kontrabosininkas Toivo Unt ir būgnininkas Vytis Vainilaitis.

Programoje – Arkadijaus Šilkloperio ir Dainiaus Pulausko kompozicijos persmelktos įvairių kraštų folkloro elementais su tradicinio džiazo atspalviu.

Arkadijus Šilkloperis – voltornistas, multiinstrumentalistas, kompozitorius ir nuostabus improvizatorius. Jį vadina unikaliu muzikantu. Jis grojau daugeliu pučiamųjų instrumentų – nuo voltornos ir fliugelhorno iki alpių rago. Arkadijus Šilkloperis jau tris dešimtmečius stebina džiazo pasaulį savo virtuozišku muzikavimu.
Pirmo rimto džiazo projekto A.Šilkloperis ėmėsi 1984 metais, o netrukus tapo garsaus “Three O” nariu. 1988-aisiais A.Šilkloperis ir pianistas Michailas Alperinas tapo pirmaisiais rusais, išleidusiais albumą ECM įrašų kompanijoje. Šio dueto pagrindu susikūrė viena įdomiausių ir populiariausių rusų etninio džiazo grupių “Moscow Art Trio”.
1998-2002 metais A.Šilkloperis koncertavo su vienu geriausių Europos bigbendų “Vienna Art Orchestra”. Šiuo metu menininkas koncertuoja su įvairiais viso pasaulio džiazo muzikantais ir reziduoja Berlyne.

Dainius Pulauskas – vienas iškiliausių Lietuvos džiazo kūrėjų, meistriškas pianistas, klavišininkas, išskirtinis lyderis bei savitas kompozitorius. Būtent jo originalios kompozicijos tapo jo vadovaujamų kolektyvų sėkmės garantu. Toivo Unt yra vienas geriausių Estijos kontrabosininkų, plačių interesų muzikas. Jis organizuoja tarptautinį „Nomme Jazz” festivalį, yra kelių tarptautinių konkursų žiuri narys, pedagogas. Kontrabosininkas koncertavo su daugeliu žinomų džiazo meistrų įvairių šalių festivaliuose, įgrojo daugiau kaip 30 kompaktinių diskų. Vytis Vainilaitis vienas geriausių Lietuvos perkusininkų. V.Vainilaitis yra konkurso „Drum day 2012″ nugalėtojas. Šiuo metu groja su įvairiais Lietuvos bei užsienio džiazo kolektyvais.

DAUGIAU